توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار آذربایجان‌شرقی:
دانشگاه آزاد هم به کاروان منطقه ویژه علم و فناوری تبریز پیوست
چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۷
استاندار آذربایجان‌شرقی از موافقت هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان با انعقاد قرارداد همکاری این دانشگاه با منطقه ویژه علم و فناوری تبریز خبر داد.
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان‌شرقی، اسماعیل جبارزاده پس از شرکت در جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان‌شرقی که با حضور میرزاده، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ساختمان مرکزی این دانشگاه در تهران برگزار شد، این خبر را داد و اظهار داشت: در این جلسه در خصوص نحوه همکاری دانشگاه آزاد با منطقه ویژه علم و فناوری بحث و تبادل نظر شد.

وی افزود: مقرر شد هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان پیش‌نویس قرارداد همکاری با منطقه ویژه علم و فناوری را تهیه و آن را به تایید استانداری و دانشگاه آزاد اسلامی برساند.

جبارزاده با بیان این که تحقق اهداف و راهبردهای منطقه ویژه علم و فناوری با همت دانشگاه‌ها امکان‌پذیر است، افزود: دانشگاه‌ها باید به صورت نظری و عملی در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان وارد شوند و برای تحقق این هدف همگرایی و هم‌افزایی مراکز علمی و فناوری با مراکز صنعتی ضروری است.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین با تاکید بر سازمان‌دهی ظرفیت‌های موجود در حوزه علم و فناوری، گفت: تجهیز کانون‌های اصلی منطقه برای استقرار واحدهای فناوری و ارتقای خوشه‌های صنعتی موجود به خوشه‌های فناوری از جمله راهبردهای تاسیس منطقه ویژه علم و فناوری است.

شایان ذکر است پس از تصویب ایجاد منطقه ویژه علم و فناوری آذربایجان شرقی به مرکزیت تبریز، هیات امنای دانشگاه تبریز هم روز گذشته آمادگی این دانشگاه را برای همکاری با منطقه ویژه علم و فناوری در جهت تحقق اهداف آن اعلام کرده بود.

تصویب منطقه ویژه علم و فناوری در جلسه این هفته شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) به ریاست معاون اول رییس جمهور صورت گرفته است.


منبع:تسنیم
کد مطلب: 357797