توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار کرمانشاه:
۱۰۰هزار دانشجو در استان کرمانشاه مشغول به تحصیل هستند‌
يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۲۱
استاندار کرمانشاه گفت: در حال حاضر بیش از ۱۰۰هزار دانشجو در سراسر استان کرمانشاه مشغول به تحصیل هستند که این آمار در مقایسه با جمعیت متوسط کشوری دانشجویان در مقدار پایین‌تری قرار دارد.
به گزارش عرش نیوز؛ابراهیم رضایی بابادی امروز در همایش دانشجویان بسیجی که به مناسبت سالروز تشکیل بسیج دانشجویی در دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه برگزار شد اظهار کرد: سرافرازی، افتخار و عظمت امروز ایران اسلامی مرهون شجاعت‌های بسیجیان و درایت امام خمینی(ره) به عنوان مدبر و نظریه‌پردازی آگاه است.

استاندار کرمانشاه تشکیل بسیج مستضعفین در کنار سایر نهادهای انقلابی به فرمان امام راحل(ره) را سبب اثرگذاری و موفقیت در دوران دفاع مقدس دانست و افزود: اگر بسیج در درون تشکیلات سپاه حضور نداشت اثرگذاری سپاه پاسداران نمایان نبود و یکی از ارکان اقتدار و عظمت سپاه بسیج است.

رضایی بابادی بسیج و دانشجو را دو عنوان مقدس و دارای ابعاد وسیع، فراگیر و غیرقابل توصیف عنوان و خاطرنشان کرد: ظلم‌ستیزی، نوآوری، شجاعت و استقامت از ویژگی‌های دانشجوی بسیجی محسوب می‌شود.

وی تشکیلات مختلف بسیج را سرمنشأ تمام تحولات در کشور بیان کرد و گفت: در دوران دفاع مقدس بسیج با برعهده گرفتن وظیفه‌ای سنگین و اثرگذار سرنوشت جنگ را دگرگون کرد و در حال حاضر نیز حرکت در حوزه‌های مختلف کاری به عنوان یک اصل باید بسیجی‌وار باشد و از ظرفیت عظیم بسیج در ابعاد مختلف برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بهره لازم حاصل شود.

استاندار کرمانشاه با اشاره به نقش اساسی دانشگاه‌ها در توسعه کشور افزود: دانشگاه‌ مرکز و مبدأ تمام برنامه‌های کشور محسوب می‌شود و هر آنچه در آینده و سرنوشت کشور اثرگذار است باید در دانشگاه‌ها رقم زده شود.

رضایی بابادی خواستار ارتباط بیشتر دانشجویان با تشکل‌های بسیجی شد و افزود: در حال حاضر بیش از 100هزار دانشجو در سراسر استان کرمانشاه مشغول به تحصیل هستند که این آمار در مقایسه با جمعیت متوسط کشوری دانشجویان در مقدار پایین‌تری قرار دارد.

وی دانشگاه را اصل و اساس توسعه دانست و خواستار افزایش تعداد دانشجویان در استان کرمانشاه شد و بیان کرد: افزایش جمعیت دانشجویی با کمک مدیران ارشد کشور و مجموعه دانشگاهی باید در دستور کار مسئولان مربوطه باشد.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری دانشجویان را افسران جوان جنگ نرم عنوان و خاطرنشان کرد: مجموعه مدیریتی استان کرمانشاه در جهت بهره‌وری حداکثری از ظرفیت عظیم دانشجویان و به ویژه دانشجویان بسیجی به منظور توسعه همه‌جانبه استان کرمانشاه از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کند.

استاندار کرمانشاه تعداد دانشجویان بسیجی سراسر استان کرمانشاه را 35هزار نفر اعلام و اظهار کرد: این تعداد دانشجوی بسیجی در جهت توسعه، تحرک و حرکات علمی استان کرمانشاه رقمی امیدوار کننده است.

رضایی بابادی با بیان اینکه دانشجویان بسیجی 30درصد از مجموع دانشجویان سراسر استان را تشکیل می‌دهند تصریح کرد: استفاده از دیدگاه‌های علمی، خلاقیت و ابتکارات دانشجویان بسیجی و  تشکیل جلسات و انجام هماهنگی‌های لازم در این زمینه باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 333595