توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس انجمن نمایش استان فارس:
تئاتر خیابانی در شهرستان‌های فارس ساماندهی می‌شود
شنبه ۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۱۷
رئیس انجمن نمایش استان فارس گفت: با اعزام چهار نفر از فعالان تئاتر خیابانی به شهرستان‌ها، تئاتر خیابانی در شهرستانهای فارس ساماندهی می‌شود.
به گزارش عرش نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، بهمن سلیمانی اظهار کرد: برای بحث آموزش تئاتر خیابانی به ویژه در شهرستان‌های استان برنامه‌هایی در نظر گرفته شده است.

وی گفت: چهار نفر از فعالان این نوع نمایش که در زمینه تئاتر خیابانی متخصص هستند برای آموزش، ساماندهی و بررسی وضعیت تئاتر خیابانی شهرستان‌ها به شهرستانهای فارس اعزام می شوند.

سلیمانی با اینکه زمان تحقق این امر منوط بر تحقق بودجه مشخص میشود، بیان کرد: اولویت این اعزام‌های آموزشی با شهرستان‌های دارای ظرفیت تئاتر خیابانی مانند کازرون، فسا، مرودشت و نی ریز است.

رئیس انجمن نمایش فارس با بیان اینکه تئاترهای خیابانی استان فارس به لحاظ محتوایی جزء پنج استان برتر در کشور هستند، گفت: متاسفانه همواره به مسئله آموزش کمتوجهی شده است و همین سبب افت نمایش‌های خیابانی چه از لحاظ فنی و چه محتوایی می‌شود.

وی با بیان اینکه ظرفیت های خوبی در زمینه تئاتر خیابانی در فارس وجود دارد، افزود: اگر در زمینه آموزش پیگیری‌های بیشتری صورت بگیرد می‌توان رشد بهتری را در تئاتر خیابانی استان شاهد بود.

سلیمانی با بیان اینکه کارهایی برای افزایش محتوایی تئاترهای خیابانی در حال انجام است، بیان کرد: جلسات هفتگی تئاتر خیابانی، هم‌اندیشی‌ و گفت‌وگوهای دوستانه فعالان این عرصه برگزار می‌شود که علاوه بر جنبه آموزشی می‌توانند از لحاظ تبادل تجربه فعالان نمایش خیابانی نیز موثر باشند.

وی گفت: با توجه به اینکه دیدن کارهای بین‌المللی تئاتر خیابانی از شاخص‌های تاثیرگذار در زمینه آموزش است تلاش‌هایی برای انتقال فیلم‌هایی فراهم شده است تا فعالان عرصه تئاتر خیابانی در فارس بتوانند از آن‌ها استفاده کنند.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 333090