توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
اعتبارات بخش راهداری اردبیل 2.5 برابر رشد یافت
دوشنبه ۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۱۰
اردبیل – مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: با توجه به اهمیت راه های این استان امسال اعتبارات بخش راهداری آن 2.5 برابر در مقایسه با سال قبل افزایش یافته است.
به گزارش عرش نیوز، علی حیدری عصر دوشنبه در آئین تجلیل از راهداران استان اردبیل افزود: امسال اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و استانی در راستای توسعه راهداری استان اختصاص داده شده است.

به گفته وی این افزایش با توجه به اهمیت و نیز شرایط جوی استان و نیز وجود گردنه های صعب العبور و برفگیر در سطح استان محقق شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تصریح کرد: با این اعتبارات و در حوزه راه های اصلی، فرعی و روستایی بخش عمده ای از تعهدات وزارت راه و شهرسازی در بحث راهداری به مرحله عمل درآمده است.

وی با بیان اینکه طبق برنامه پنجم توسعه باید راه های ارتباطی تمام روستاهای بالای ۵۰ خانوار این استان آسفالت می شد، ادامه داد: در این بخش تنها ۴۵ کیلومتر با تحقق برنامه فاصله داریم که بزودی این مهم تکمیل خواهد شد.

حیدری در زمینه ارتقاء ایمنی راه های استان اردبیل یادآور شد: براساس مصوبات کشوری باید سالانه ۱۰ درصد تصادفات و تلفات جاده ای کاهش می یافت که در این خصوص استان اردبیل با ۱۲ درصد از جمله استانهای برتر است.

وی به حذف نقاط حادثه خیز به عنوان یکی از عوامل تصادفات جاده ای اشاره کرد و متذکر شد: در این زمینه نیز رشد چشمگیری داشته ایم که موجب کاهش تلفات جاده ای استان شده است.

این مسئول ایمنی راه ها را از اولویت های اول وزارت راه و شهرسازی در برنامه سالهای ۹۳ و ۹۴ دانست و عنوان کرد: با توجه به اعتبارات ابلاغ شده برنامه های زیادی به لحاظ ارتقا ایمنی جاده ای اجرا و یا در حال اجراست.

وی تاکید کرد که این برنامه ها در شش ماهه اول سال ۹۴ نیز تصویب و به اجرا درخواهد آمد.

منبع: مهر
کد مطلب: 345899