توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
فرماندار ویژه چابهار:
سرمایه‌گذاران حوزه واردات دام سیستان و بلوچستان حمایت می‌شوند
سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۱۳
فرماندار ویژه چابهار گفت: در صورت تسهیل در روند واردات دام و حمایت از سرمایه‌گذاران و فعالان این صنعت، استان سیستان و بلوچستان به قطب تولید گوشت قرمز کشور تبدیل می شود.
به گزارش عرش نیوز به نقل از روابط عمومی فرمانداری ویژه چابهار, احمدعلی موهبتی در جلسه بررسی مسائل و مشکلات واردات دام زنده از طریق بازارچه مرز ریمدان چابهار, اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۰ هزار و ۷۶۶ راس دام زنده وارد استان شده است.

وی افزود: اگرچه در این بازارچه مشکلاتی وجود دارد اما با پیگیری های انجام شده و همکاری های دستگاه های ذی ربط در حال حاضر فعالیت اقتصادی در آن جریان دارد.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان در زمینه اهمیت بازارچه مرزی ریمدان بیان کرد: هدف از فعالیت این بازارچه, ایجاد اشتغال و کمک به معیشت مرزنشینان ساکن در این نقطه است.

موهبتی با بیان اینکه توجه به ورود دام زنده از این نقطه مرزی برای کمک به تولید گوشت در استان است, گفت: تا مهرماه امسال تعداد ۴۴ هزار و ۸۳۴ راس دام از طریق بازارچه های مرزی به استان وارد شده است که از این تعداد ۱۰ هزار و ۷۶۶ راس از طریق بازارچه ریمدان و با انجام مراحل قانونی و ذبح در کشتارگاه ها وارد چرخه تولید و به بازارهای مصرف عرضه شده است.

جلسه بررسی مسائل و مشکلات واردات دام زنده از طریق بازارچه مرز ریمدان چابهار به ریاست معاون استاندار سیستان و بلوچستان، دبیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان، نمایندگان مرزبانی و جهاد کشاورزی استان و مدیران و مسئولان دست اندرکار موضوع در محل فرمانداری ویژه چابهار برگزار شد.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 340894