توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان مطرح کرد
پایان خردادماه؛ آخرین فرصت برای تسلیم اظهارنامه مالیاتی مودیان حقیقی
شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۲۹
مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان، از بخشیده شدن جرائم مالیاتی بدهکاران مالیاتی به شرط پرداخت بدهی خود تا شهریور ماه امسال خبر داد و با اشاره به اهمیت پرداخت به موقع مالیات‌ها، پایان خردادماه را به عنوان آخرین فرصت تسلیم اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی اعلام کرد و گفت: پرداخت به‌موقع مالیات‌ها باید به فرهنگ تبدیل شود.
به گزارش عرش نیوز از سمنان، عباس بی‌نیاز در جمع خبرنگاران در ساختمان شماره 2 اداره کل امور مالیاتی استان سمنان اظهار داشت: مودیان می‌توانند در صورت پرداخت بدهی مالیاتی خود تا شهریورماه، علاوه بر برخورداری از بخشودگی جرائم از مشوق‌های دیگر امور مالیاتی کشور نیز بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به نقش مهم مالیات در توسعه کشورهای پیشرفته، افزود: نظام مالیاتی حاکم بر کشورهای توسعه‌یافته از مهمترین دلایل توسعه پایدار در این کشورها است.

مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان، با اشاره به اجرایی شدن طرح جامع نظام مالیاتی در سراسر کشور، خاطرنشان کرد: با اجرایی شدن کامل این طرح در کشور، بسترهای لازم برای رشد و توسعه کشور بیش از پیش فراهم خواهد شد.

بی‌نیاز در بخش دیگری از این نشست با اشاره به تغییر در زمان تسلیم اظهارنامه‌های مالیاتی گفت: امسال زمان تسلیم اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل که هر ساله در تیرماه انجام می‌شد به خردادماه تغییر یافته است.

وی ادامه داد: بر پایه اصلاحیه جدید قانون مالیات‌های مستقیم، موعد تسلیم اظهارنامه مالیات بردرآمد اشخاص حقوقی و درآمد املاک و مستغلات همان پایان تیرماه است.

مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان، با اشاره به سوءاستفاده برخی افراد سودجو در بحث پرداخت مالیات‌ گفت: برخی افراد با صدور فاکتور و کد فروش غیرواقعی از طریق راه‌اندازی شرکت‌های صوری زمینه فرار مالیاتی را فراهم می‌کنند.

وی افزود: در همین راستا در روزهای اخیر با بیش از یک‌هزار و 500 شرکت صوری متخلف در سراسر کشور برخورد شده است.

این مقام‌ مسئول از مردم استان سمنان خواست در صورت اطلاع از فعالیت غیرقانونی این افراد و شرکت‌های صوری، مراتب را به این اداره کل اطلاع دهند.

بی‌نیاز با بیان اینکه بخش عمده مالیات‌ها صرف فعالیت‌های زیربنایی در شهرها و روستاهای مودیان می‌شود، تصریح کرد: باید این اقدامات به گونه‌ای صورت گیرد که مردم نقش پرداخت قانونی مالیات‌ها را در زندگی خود لمس کنند.

وی با تاکید بر ضرورت فرهنگ‌سازی در خصوص پرداخت به‌موقع مالیات‌ها، افزود: رسانه‌ها می‌توانند با اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی خود نقش مهمی در این بخش ایفا کنند.

مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان با اشاره به اهمیت آموزش مودیان مالیاتی برای آگاهی از قوانین جدید اظهار داشت: دوره‌های آموزشی مودیان در شرق و مرکز استان سمنان برگزار شد.
کد مطلب: 390493