توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا
پرسپولیس به دنبال قرص صعود در خانه دوم الهلال/ ذوب‌آهن در اندیشه حذف نایب قهرمان آسیا
يکشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۹
هفته پنجم رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا فردا (دوشنبه) پیگیری خواهد شد تا سرنوشت صعود یا عدم صعود دو نماینده فوتبال ایران تا حدودی مشخص شود.
به گزارش عرش نیوز، هفته پنجم رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا فردا (دوشنبه) با برگزاری دیدارهای پرسپولیس مقابل الهلالی عربستان و ذوب‌آهن مقابل العین امارات پیگیری خواهد شد تا تکلیف دو نماینده فوتبال ایران تا حدود بسیار زیادی مشخص شود. ذوب‌آهن در اندیشه بزرگی در آسیا و حذف نایب قهرمان فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا حواهد بود و پرسپولیس با وجود غیبت دو مهره سرنوشت‌ساز خود برای اثبات شایستگی خود به مصاف الهلال عربستان می‌رود.

 
الهلال عربستان - پرسپولیس ایران

 
حساس‌ترین مصاف این هفته رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در حالی برگزار می‌شود که هر دو تیم پرسپولیس و الهلال در فاصله چند روز به این جدال سرنوشت‌ساز قهرمانی در لیگ کشور خود را جشن گرفتند و فقط به دنبال صعود به جمع 8 تیم برتر مرحله غرب آسیا هستند.

 
پرسپولیس در شرایطی به مصاف الهلال عربستان می‌رود که دو مهره سرنوشت‌ساز خود به نام سیدجلال حسینی و سروش رفیعی را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد و این در حالی است که با مصدومیت محمد انصاری و شانس کم حشور او در این دیدار برانکو با چالش بزرگی در منطقه دفاع میانی خود روبرو شده است. برانکو به خوبی می‌داند که شکست مقابل الهلال عربستان باعث حذف پرسپولیس خواهد شد و با توجه به این شرایط اصلا دوست ندارد حالا که هواداران پرسپولیس پس از 9 سال سرمست از قهرمانی در لیگ برتر هستند با حذف از آسیا ذوقش کور شود. پرسپولیس تا قبل از این بازی با انجام 4 مسابقه 5 امتیاز کسب کرده است و پشت سر تیم‌های الهلال 8 امتیازی و الریان 7 امتیازی قرار دارد .

 
برد پرسپولیس در این دیدار باعث خواهد شد تا با الهلال هم امتیاز شود اما با توجه به  اهمیت دیدار رودرو در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و میزبانی سرخپوشان از الوحده امارات در دیدار آخر تا حدود زیادی صعود خود را قطعی می‌کند.

 
دیدار برگشت دو تیم نیز با توجه به مشکلات اخیر دو کشور مانند دیدار  رفت در ورزشگاه سلطان قابوس عمان برگزار خواهد شد تا سعودی‌ها همچنان حکم میزبان را داشته و در شرایط بهتر به مصاف پرسپولیس بروند. شنیده می‌شود مسئولان الهلال عربستان تعداد 25 هزار بلیط این دیدار را خریداری کرده و به صورت رایگان در اختیار هوادارن خود قرار دادند تا  به خوبی از شرایط میزبانی استفاده و کار را برای نماینده فوتبال کشورمان سخت کنند. با این اقدام مسئولان باشگاه الهلال ناخودآگاه اقدام مدیران باشگاه پرسپولیس در بازی الریان قطر و فروشی بلیت‌های مسابقه به قیمت 25 و 35 هزار تومان به ذهن‌ متبادر می‌شود تا تفاوت دیدگاه مسئولان فوتبال دو کشور به مقوله هواداران مشخص شود.

 
برانکو به خوبی می‌دانند صعود از مرحله گروهی ابتدایی‌ترین خواسته هواداران پرسپولیس در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا است و باید برای کسب امتیاز در مهم‌ترین چالش مربیگری خود در این فصل فوتبال ایران به خوبی از تمام داشته‌های خود در زمینه فنی استفاده کند.

 
ذوب‌آهن ایران – العین امارات

 
در سالیان اخیر دیدار ذوب‌آهن اصفهان و العین امارات یکی از تکراری‌ترین مسابقات لیگ قهرمانان آسیا بوده است و فردا(دوشنبه) در یکی از حساس‌ترین مسابقات مرحله گروهی این دو تیم مجددا به مصاف هم خواهند رفت. ذوب‌آهن در شرایطی به مصاف العین امارات خواهد رفت که در صورت برتری مقابل این تیم ضمن صعود به جمع 8 تیم برتر منطقه غرب آسیا، شرایط حذف نایب قهرمان دوره فصل گذشته این مسابقات را نیز فراهم خواهد کرد.

 
شاگردان مجتبی حسینی برای رسیدن به این مهم باید به خوبی ستاره این روزهای فوتبال آسیا و تیم العین امارات، عمر عبدالرحمن را مهار کنند. بازیکنی که یک لحظه غفلت از او مسلما باعث پشیمانی ذوب‌آهن خواهد شد. ذوب‌آهن که با کسب 7 امتیاز پس از الاهلی عربستان 8 امتیازی در جایگاه دوم قرار دارد به خوبی می‌داند با توجه به دیدار آخر العین امارات مقابل بنیادکار ازبکستان  نباید به هیچ عنوان به کمتر از برد در این دیدار فکر کند. العین امارات در حال حاضر با 6 امتیاز در جایگاه سوم قرار دارد و در صورت کشیدن سرنوشت صعود به دیدار آخر کار راحتی مقابل ضعیف‌ترین تیم این گروه خواهد شد. دیدار با العین بزرگترین میدان مربیگری مجتبی حسینی به عنوان سرمربی خواهد بود و او باید یک بار دیگر با برتری در این دیدار توانایی‌های خود را به نمایش بگذارد.

 
انتهای پیام/
کد مطلب: 391898