توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
آیت الله نوری همدانی:
طرح نذر اهدای خون در کشور فرهنگ‌سازی شود
يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۹
مرجع تقلید شیعیان بابیان اینکه مسئله نذر در مورد اهدا خون تاکنون مطرح نبوده است، گفت: این کار بسیار خوب نیازمند فرهنگ‌سازی است و علما نیز درصورتی‌که نیازی به پاسخ‌گویی به سؤالات شرعی در موارد نیاز باشد همکاری می‌کنند.
به گزارش عرش نیوز؛آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار با مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران، اظهار داشت: خدمتی که مربوط به جان و حیات مردم از عالی‌ترین خدمات است و این کار در سازمان انتقال خون انجام می‌شود.

مرجع تقلید شیعیان بابیان اینکه جان انسان در اسلام دارای احترام ویژه است افزود: خدمتی که در این سازمان انجام می‌شود با حیات و جان مردم در ارتباط است و در رسانه‌ها باید فرهنگ‌سازی در مورد این خدمت صورت گیرد.

استاد برجسته حوزه علمیه بابیان اینکه در بخش‌های مختلف مانند انفاق مال بحث شده است، گفت: تاکنون در مورد انفاق خون صحبت زیادی نشده ‌و باید در رسانه‌ها به‌طور میانگین هر هفته در مورد این موضوع فرهنگ‌سازی صورت گیرد.

وی بابیان اینکه مسئله نذر در مورد اهدا خون تاکنون مطرح نبوده است، افزود: این کار بسیار خوب و نیازمند به فرهنگ‌سازی است؛ علما نیز درصورتی‌که نیازی به پاسخ‌گویی به سؤالات شرعی در موارد نیاز باشد، همکاری می‌کنند.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 359489