توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رویکرد کمیته های مبارزه با اعتیاد در اردبیل عملی و کاربردی باشد
سه شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۲
فرماندار اردبیل تاکید کرد: برای نتیجه گیری مطلوب رویکرد کمیته های مبارزه با اعتیاد در شهرستان باید عملی و کاربردی باشد.
به گزارش عرش نیوز؛جواد زنجانی بعد از ظهر سه شنبه در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان اردبیل تصریح کرد: مشکل مواد مخدر در حال حاضر یکی از بحران های مهم اجتماعی است که با پیچیدگی های خود عوارض مهم سیاسی اقتصادی و امنیتی را بدنبال دارد.

رئیس شورای اداری شهرستان اردبیل با تاکید به اینکه مبارزه با این معضل خانمانسوز عزم ملی و همگانی را می طلبد، تصریح کرد:   باید با اجتماعی کردن موضوع مواد مخدر از گسترش آن در جامعه کاسته و از خود مردم برای مبارزه با آن استفاده نمود.

فرماندار اردبیل با اشاره به آمار معتادان اضافه کرد: آمار موجود اعتیاد در استان یک آمار نگران کننده است و بطور حتم با وجود یک معتاد در یک خانواده هزینه های جبران ناپذیری به خانواده آن فرد و جامعه وارد می شود.

زنجانی معتقد است هر فرد فرد جامعه در قبال آگاه سازی و فرهنگ سازی درخصوص مبارزه با آفت های مواد مخدر مسئوول هستند و با پیچیدگی عرضه مواد مخدر که از سنتی به سوی صنعتی شدن می رود باید راهکار مبارزه با این پیچیدگی ها را نیز با استفاده از نقطه نظرات کارشناسان به کار بست.

وی با اشاره به فعالیت  چهار کمیته فرهنگی و پیشگیری، بهداشت و درمان، مقابله با عرضه و ورود موادمخدر و کمیته حقوقی و قضایی در شهرستان اردبیل تاکید کرد: این کمیته ها باید علاوه بر گزارش از عملکرد خود برنامه های کاربردی و عملی را برای اجرا ارائه کنند.

فرماندار اردبیل به بحث پیشگیری اولیه، رویکرد تحریک مردم و حساس نمودن به خطرات مواد مخدر و تقویت فعالیت های جایگزین به معتادین اشاره کرد و بیان داشت: رویکرد آگاهسازی و فعالیت روحی و روانی و اجتماعی در قالب کمیته ها یک ضرورت است.

 وی افزود: در آینده نزدیک همایشی با حضورکارشناسان نخبه در امر مبارزه و پیشگیری و آگاه سازی با مواد مخدر و رؤسای دستگاههای اجرایی استان و شهرستان و معتمدین و فعالان اجتماعی مبارزه با مواد مخدر تشکیل خواهد شد تا ابعاد این موضوع به صورت کارشناسی بررسی شود.

منبع:مهر

کد مطلب: 329086