توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی:
سکوت مدعیان حقوق‌بشر در برابر جنایات صهیونیست‌ها تاسف‌بار است
چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۷
نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: سکوت مدعیان دروغین دفاع از حقوق بشر در برابر جنایات رژیم اشغالگرد قدس تاسف‌بار است.
 
عرش نیوز به نقل از فارس؛
عزیز اکبریان امروز در کرج اظهار داشت: طی 2 قرن اخیر هرگاه ملت‌های آزادی‌خواه و عدالت‌طلب می‌خواستند به صورت مستقل عمل کنند، کشورهای زورگوی غربی با حربه‌های مختلف در برابر آنها ایستادگی می‌کردند.

 
وی تصریح کرد: یکی از حربه‌های استکبار جهانی حقوق بشر است، به صورتی که هرگاه در برابر اراده یک ملت و حکومت‌های مستقل خلع‌ سلاح می‌شوند، به بهانه نقض حقوق بشر توطئه‌هایی را علیه این ملت‌ها طراحی و اجرا می‌کنند.

 
این نماینده مجلس افزود: این در حالی است که همین کشورها هیچ زمانی به حقوق ملت‌ها احترام نگذاشته و حتی حاضر نیستند که شرایط ابتدایی را برای شهروندان خود فراهم کنند.

 
اکبریان با اشاره به تاریخ 2 قرن اخیر جهان گفت: هر زمانی که در کشورهای مختلف کودتایی صورت گرفته و یا یک رژیم ظالم بر سر کار آمده، قدرت‌های زورگوی غربی به صراحت از این رژیم‌ها حمایت کرده‌اند.

 
وی افزود: در حال حاضر نیز بسیاری از حکومت‌هایی که اهمیتی برای حقوق شهروندان خود قائل نیستند و حتی زنان آنها از حق رانندگی محروم می‌شوند، با کشورهای غربی و مدعیان دفاع از حقوق بشر رابطه بسیار نزدیکی دارند.

 
نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی افزود: از سوی دیگر شاهد هستیم که کشورهای مستقل و حکومت‌ها و ملت‌های آزادی‌خواه به دلیل اینکه مقابل زورگویی غربی‌ها ایستادگی می‌کنند، با اتهام خیالی نقض حقوق بشر روبه‌رو می‌شوند.

 
اکبریان با اشاره به شهادت ده‌ها زن و کودک فلسطینی طی روزهای اخیر در سرزمین‌های اشغالی گفت: سکوتی که مدعیان دفاع از حقوق بشر در برابر این جنایت انجام می‌دهند، تاسف‌بار بوده و به طور قطع در کارنامه آنها ثبت می‌شود.

 
وی در پاسخ به این پرسش که وظیفه مسلمانان در شرایط فعلی چیست، گفت: تنها راه وحدت و همدلی امت اسلام و استقامت در برابر قدرت‌های غربی است و در روز جمعه مسلمانان سراسر جهان با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس پاسخ جنایات اشغالگران قدس را می‌دهند.
کد مطلب: 288587