توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار: 809 طرح عمرانی و خدماتی دهه فجر در آذربایجان شرقی افتتاح می شود
پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۸
استاندار آذربایجان شرقی گفت: 809 طرح عمرانی و خدماتی دهه فجر امسال در این استان افتتاح و به بهره برداری می رسد.
به گزارش عرش نیوز؛اسماعیل جبارزاده افزود: برای اجرای این طرح ها چهار هزار و 330 میلیارد ریال اعتبار در بخش های مختلف آب رسانی، برق رسانی، تولیدی و صنعتی و خدماتی و عمران شهری هزینه شده است.

وی اظهارکرد: بیشتر این طرح ها مربوط به پروژه های شهرداری های استان است که در بخش خدماتی و عمران شهری افتتاح و به مردم استان تحویل داده می شود.

جبارزاده با اشاره به محدودیت های مالی دولت در تامین منابع برای اجرای طرح های عمرانی، گفت: باید برای ورود سرمایه گذاری های بخش خصوصی و همچنین تقویت شهرداری ها جهت اجرای این نوع طرح ها حمایت شود.

وی با اشاره به وجود حجم بزرگ طرح های نیمه تمام در آذربایجان شرقی، ارزش این طرح ها را 300 هزار میلیارد ریال اعلام کرد که برای اتمام آنها منابع بسیار محدود دولتی کفاف نخواهد کرد و بر این اساس باید نسبت به جذب و جلب سرمایه گذاری های خارجی و خصوصی و تقویت شهرداری ها اقدام کرد.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه در دهه فجر امسال تلاش خواهد شد آیین های مربوط به نحو شایسته ای در سطح استان برگزار شود، افزود: در این راستا مدیریت استان با تمام قوا و امکانات خود جهت هر چه بهتر و باشکوه تر برگزار شدن آیین های دهه فجر وارد عرصه می شود.

جبارزاده با اشاره به تلاش های گسترده استکبار جهانی و دشمنان داخلی برای سوء استفاده از دهه فجر جهت رسیدن به مقاصد شوم خود، گفت: دشمنان دسیسه های مختلفی را برای این ایام طراحی کرده اند که ایجاد شبهه در دستاوردهای انقلاب از آن جمله هستند.

وی اضافه کرد: در این رابطه دشمنان اسلام و انقلاب در حوزه دانشگاه ها و برای تاثیرگذاری بر جوانان اقدامات و برنامه هایی برای مقایسه وضعیت اقتصادی کشور در زمان رژیم طاغوت و انقلاب اسلامی دارند که باید مسوولان فرهنگی و دستگاه های اجرایی در این زمینه هوشیار و دقت عمل داشته باشند.

جبارزاده معرفی بهتر و ارایه دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی در حوزه های فرهنگی و اجتماعی را از وظایف مسوولان اجرایی استان در دهه فجر اعلام کرد و گفت: باید از این فرصت برای معرفی انقلاب اسلامی به نسل های جدید بهترین بهره برداری شود.


منبع:ایرنا
کد مطلب: 358381