توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل زندان‌های اردبیل:
فرایند ادامه تحصیل مددجویان زندان اردبیل تسهیل می‌شود
دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۵۷
مدیرکل زندان‌های استان اردبیل گفت: فرایند ادامه تحصیل مددجویان زندان اردبیل با امضای تفاهم‌نامه با آموزش و پرورش استان تسهیل می‌شود.
به گزارش عرش نیوز؛مراد فتحی پیش از ظهر امروز در نشست مشترک با مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل با اشاره به آمار مددجو-دانش‌آموزان مقاطع ابتدایی، راهنمایی و متوسطه در سطح زندان‌های استان اظهار داشت: تسهیل فرآیند ادامه تحصیل برای مددجویانی که به هر عنوان وارد زندان شده و از چرخه آموزش عمومی کنار رفته اند، وظیفه انسانی، قانونی و شرعی است.

وی با بیان اینکه زندان فقط آزادی فرد را محدود می کند و سایر نیازهای او  مانند حق ادامه تحصیل باید تامین شود، گفت: در تلاش هستیم تا بتوانیم در این مورد خدمات مطلوبی را برای مددجویان نیازمند ارائه کنیم.

فتحی افزود: پژوهش‌های محققان نشان داده که بین سطح سواد فرد و ارتکاب جرم، رابطه معناداری برقرار است. بنابراین اگر بتوانیم مددجویان را به ادامه تحصیل ترغیب کرده و بستر مناسبی برای این امر مهیا سازیم در واقع، گامی مثبت در مسیر آرامش جامعه برداشته ایم.

در این جلسه مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل با مثبت ارزیابی کردن فعالیت‌های فرهنگی و تربیتی در زندان اردبیل،  تصریح کرد: مایه مباهات است که همکاران زندان به این گونه بر امر آموزش و تربیت مددجویان حساس بوده و با خلوص نیت این اهداف را دنبال می کنند.

صابر سپهری با اشاره به فرآیند ثبت‌نام مددجویان در مراکز از راه دور و آمار قابل توجه واجدین شرایط در زندان ها بیان کرد: با تعامل بین دو مجموعه، تفاهم نامه ای مبنی بر تخفیف هزینه‌های ثبت‌نام مددجویان بازمانده از تحصیل و صدور مجوز برای احداث مرکز از راه دور در زندان اردبیل تنظیم و با یاری خیران مدرسه‌ساز استان این امر به ثمر می‌رسد.

جواد قرآن‌نویس، رئیس مجمع خیران مدرسه‌ساز استان نیز با استقبال از این طرح، از جذب کمک‌های مردمی و تحت پوشش قرار دادن مددجویان بی‌بضاعت زیر 18 سال از طریق موسسه حمایت از کودکان بی‌سرپرست و احداث مدرسه چند کلاسه توسط خیرین مدرسه‌ساز در زندان خبر داد.

در کنار این نشست مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل از مجتمع فرهنگی و آموزشی زندان مرکزی بازدید کرده که در جریان این بازدید بر فراهم کردن بستر مناسب برای ادامه تحصیل مددجویان بازمانده از تحصیل و لزوم صدور مجوز برای تاسیس مدرسه در زندان اردبیل تاکید شد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 337087
 
 


پربازدیدترین