توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
بیش از50 هکتار از اراضی ملی منطقه حفاظت شده ورجین در لواسانات رفع تصرف شد
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۶
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: بیش از 50 هکتار از اراضی ملی منطقه حفاظت شده ورجین در بخش لواسانات شهرستان شمیرانات که توسط متخلفان تصرف شده بود ،رفع تصرف شد.
به گزارش عرش نیوز؛محمدهادی حیدرزاده اظهار کرد: با پیگیری های اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران در ماه های گذشته، حکم رفع تصرف اراضی ملی در منطقه حفاظت شده ورجین از مراجع قضایی اخذ شد.

وی با اشاره به تخریب چندین مورد ساخت و ساز غیر مجاز و رفع تصرف اراضی ملی منطقه حفاظت شده ورجین در چند روز گذشته افزود: بیش از 50 هکتار از اراضی ملی منطقه حفاظت شده ورجین لواسانات عصر روز گذشته با حضور فرماندار شهرستان شمیرانات و جمعی از مسوولان شهرستان توسط یگان حفاظت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان و با همکاری نیروهای پلیس امنیت تهران بزرگ و اداره منابع طبیعی رفع تصرف شد.

حیدرزاده بیان داشت: این رفع تصرفات شامل دو قطعه از اراضی منطقه با مساحت های حدود 400 هزار و 110 هزار متر مربع بوده است.

حیدرزاده با تاکید بر اینکه تصرفات غیرمجاز از پرونده های حقوقی بسیار مهم و در جریان رسیدگی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شمیرانات است، تصریح کرد: پس از سال ها دست متصرفان از این اراضی ملی کوتاه شد و حقوق مردم به بیت المال بازگشت.

وی با قدردانی از حمایت های استاندار تهران، دستگاه قضایی و مسوولان محلی به ویژه دادستان و فرماندارشهرستان شمیرانات خاطرنشان کرد: پیگیری پرونده رفع تصرف سایر اراضی این منطقه با توجه به حساسیت منطقه به دلیل زیستگاه های حیات وحش و اکوسیستم خاص طبیعی در الویت کاری این اداره کل قرار دارد که به طور قطع پس از کسب نتیجه، با متخلفان برخورد قانونی می شود.

منطقه حفاظت شده ورجین در شمال شرقی شهر تهران در بخش لواسانات شهرستان شمیرانات بیش از 27 هزار هکتار وسعت دارد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 323082