توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
پژوهش سراهای دانش آموزی حمایت می‌شوند
سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۰۶
معاون سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: پژوهش سراهای دانش آموزی به مراکز علمی بزرگی تبدیل شده‌اند و از این پس نیز حمایت می‌شوند.
به گزارش عرش نیوز، عبدالرسول عمادی بعدازظهر امروز در همایش تجلیل از پژوهشگران برتر دانش آموزی استان بوشهر با بیان اینکه دستیابی به دانش فنی و تکنولوژی حاصل یک تعامل جمعی است اظهار داشت: در عرصه فناوری همه ملت‌های جهان در تعامل باهم هستند و دستیابی به دانش فنی و تکنولوژی حاصل یک تعامل جمعی است.

وی، با بیان اینکه پیشرفتهای خوبی در عرصه علمی کسب شده افزود: هرچند هم اکنون در تحریم به سر می‌بریم ولی در سایه همین تحریم‌ها امروز جوانان ایران در بخش دستیابی به فناوری‌های نوین پیشرفت قابل توجهی داشته‌اند.

معاون سنجش وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه امروز پژوهش سراهای دانش آموزی به مراکز علمی بزرگی تبدیل شده است گفت: جوانان ایران در بخش دستیابی به فناوری‌های نوین پیشرفت قابل توجهی داشته‌اند بگونه‌ای که امروز پژوهش سراهای دانش آموزی به مراکز علمی بزرگی تبدیل شده‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر نیز، با بیان اینکه توانمندی علمی در هر کشور نشان از اقتدار آن کشور است اظهار داشت: علم مقوله‌ای است که محصول آن شناخت پدیده‌های جهان، توانمندی و استفاده کارآمد از این پدیده‌ها و تبدیل به محصول است.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری با اشاره به اینکه مدیریت علم شاخصه پیشرفت هر کشور است افزود: با این توانمندی و از این طریق می‌توان به استقلال، قدرت رقابت بین الملل و اقتدار علمی رسید.

وی استعمار و آپارتاید علمی را یکی از مسایل مهم جهان سلطه دانست و افزود: استعمار و استکباربه این وسیله به دنبال اسارت علمی کشورهای در حال توسعه است.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه امروز جهان در مسیر استفاده از علم، فناوری نوین و حرکت به سمت فناوریهای کم هزینه و پردرآمد است خاطر نشان کرد: در همین راستا با هدایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی، ایران در زمینه فناوری‌های نوین از جمله نانو پیشرفت خوبی داشته است.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 343882