توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
حبیبی:
نیمی از زندانیان یزد غیر بومی هستند
شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۱۵
یزدـ رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: در حال حاضر نیمی از زندانیان استان یزد را مجرمان غیربومی تشکیل می دهند.
به گزارش عرش نیوز: محمدرضا حبیبی، ظهر شنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل زندانهای استان یزد اظهار داشت: یزد استانی کم حاشیه است که جرائم سنگین و خشن در آن کمتر به وقوع می پیوندد، اما این شرایط می تواند با توجه به فرهنگ، معنویت و اعتقادات مردم یزد بهبود یابد.

وی با تاکید بر اینکه زندان باید برای زندانی یک دانشگاه باشد، عنوان کرد: زندانی باید از آموزش‌ های مختلف دینی، مذهبی، فنی، فرهنگی و... برخوردار شود تا بتواند زمینه حضور سالم خود در جامعه را فراهم کند.

جبیبی با بیان اینکه نگهداری از زندانیان و بازگرداندن آنها به شرایط عادی کاری دشوار است، تصریح کرد: هدف دستگاه قضایی تنها مجازات و کیفر نیست بلکه دستگاه قضایی، اصلاح زندانیان را نیز دنبال می‌کند و امیدواریم بتوانیم در این زمینه اقدامات لازم را در زندان‌های استان یزد شاهد باشیم.

مدیرکل سابق زندان‌های استان یزد نیز در این مراسم با توجه به اینکه در زندان‌های یزد شرایط ارائه آموزش ‌های فنی و مهارتی، سوادآموزی، قرآن ‌آموزی و ... فراهم شده است، اظهار داشت: سالانه بالغ بر دو هزار گواهی مهارت آموزی برای زندانیان استان یزد صادر می شود.

سید حشمت‌الله حیات‌الغیب بیان کرد: این آموزش‌ها سبب شده تا ۷۰ درصد زندانیان استان یزد در بخش‌های مختلف مشغول به کار باشند و به برخی از آنها تسهیلات اشتغالزایی بعد از خروج از زندان نیز اعطا شده است.

استاندار یزد نیز در این مراسم با بیان اینکه در زندان باید شرایط بازگشت زندانیان به جامعه فراهم شود، اظهار داشت: در زندان باید ابتدا علت ارتکاب به جرم زندانیان مشخص شود و بر روی نقاط ضعف آنها کار شود و همه تلاش مجموعه به کار گرفته شود تا از تکرار مجدد جرم توسط زندانی پس از آزادی جلوگیری شود.

سیدمحمد میرمحمدی با بیان اینکه بخشی از جرائم به خاطر مشکلات اقتصادی رخ می‌ دهد، تصریح کرد: باید شرایطی فراهم شود تا زندانی پس از تحمل دوران محکومیت خود، بتواند برای شغل ایجاد کرده و از محل درآمد آن امرار معاش کند.

وی تصریح کرد: آموزش ‌های فنی و مهارتی داخل زندان، سوادآموزی و ... می‌تواند در این زمینه به زندانیان کمک قابل توجهی کند و زمینه‌های این مهم باید بیش از پیش در زندان‌های استان یزد فراهم شود.

در این مراسم از تلاش ‌های سیدحشمت الله حیات ‌الغیب تجلیل و موسی احمدی به عنوان مدیرکل زندان‌ های استان یزد معرفی شد.

موسی احمدی پیش از این مدیرکل زندانهای استان فارس بوده و حیات الغیب نیز پس از یزد، مدیرکلی زندانهای استان فارس را بر عهده خواهد گرفت.

منبع: مهر
کد مطلب: 353782