توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
ستاد ساماندهی زوار اربعین در مهران تشکیل می‌شود
شنبه ۸ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۵۱
استاندار ایلام در جلسه شورای فرهنگ عمومی گفت: به منظور ارائه خدمات بهتر و بیشتر ستاد ساماندهی زوار اربعین در استان تشکیل می شود
به گزارش عرش نیوز؛محمدرضا مروارید در جلسه شورای فرهنگ عمومی که امروز در مهران تشکیل شد گفت: مردم استان ایلام و علی الخصوص مردم شهید پرور و مهمان نواز مهران همیشه نشان داده اند که در هر شرایطی پذیرای زائران عتبات عالیات هستند.

استاندار ایلام تصریح کرد: امنیتی که در مرز مهران برقرار است به عنوان یک امتیاز وفرصت بزرگ برای شهرستان مهران و استان ایلام و حتی منطقه است و تمام تلاش خود را برای استفاده از این ظرفیت به کار می‌گیریم.

وی گفت: تمامی مسئولان باید همکاری‌های لازم برای برگزاری مراسم های ویژه اربعین را داشته باشند تا به خوبی پذیرای زائران عتبات عالیات باشیم.

استاندار ایلام تصریح کرد: عاشورا و راه امام حسین (ع) برای ما به عنوان یک سند و فرهنگ ناب است و با بهره‌گیری از این فرهنگ می‌توان تمامی کمبودها و ضعف های فرهنگی در جامعه را ترمیم کرد.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری افزود: در مرحله نخست فرهنگ و توجه به زیرساخت های فرهنگی برای ما یک اولویت اساسی است و در این میان شهرستان مهران که دروازه عتبات عالیات و راه کربلا است از اهمیت بیشتری برخوردار است.

محمدرضا مروارید ادامه داد: برای رفاه حال زائران عتبات عالیات ستاد ساماندهی زوار در مرز مهران تشکیل می‌شود تا بهترین خدمات را به زائران ارائه کنیم.

وی ادامه داد: در این راستا کمیته هایی به عنوان زیرمجموعه شورای فرهنگ در اسیتان تشکیل می‌شود.

استاندار ایلام در مورد اخذ ویزا در شهرستان مهران تصریح کرد: با توجه به تبعات منفی که ارائه ویزا در شهرستان مهران در سال‌های گذشته داشته است امسال از همه زائران می‌خواهیم که از کنسولگری‌های عراق در شهرها و استان‌های خود ویزا تهیه کنند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 335980