توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
سردار احمدی مقدم:
25 درصد سرقت های کشور مربوط به تهران است/ زندان برای مجرمان کافی نیست
چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۳
فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی گفت: حدود 25 درصد سرقت های کشور مربوط به تهران است .
به گزارش عرش نیوز؛سردار اسماعیل احمدی مقدم روز چهارشنبه در حاشیه مراسم صبحگاه مشترک فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در جمع خبرنگاران افزود: ولی فرماندهی نیروی انتظامی با عملکرد مثبت در طول شش ماهه نخست امسال توانسته میزان رشد این نوع جرایم را نسبت به سال گذشته کاهش دهد.

وی اظهار کرد:نیروی انتظامی تهران بزرگ در مرکزیت نظام توانسته است ضمن پاسخگویی به مردم اعتماد عمومی را به خود جلب کند.

فرمانده ناجا ادامه داد: نیروی انتظامی تهران بزرگ به عنوان هفدهمین استان در ارزیابی عملکرد 9 ماهه اول سال 1393 با امتیاز 88 نمره بسیار خوبی را گرفته است.

سردار احمدی مقدم با اشاره به اینکه 25 درصد سرقت های کشور مربوط به تهران است گفت: به عنوان مثال از دو هزار سرقت روی داده در کشور حدود 600 مورد آن مربوط به تهران است و با توجه به حجم بالای کار پلیس در تهران بزرگ، قاطعیت دستگاه قضایی در برخورد با متخلفان و مجرمان بسیار مهم و ضروری است .* مجازات زندان کافی نیست

فرمانده نیروی انتظامی اظهار کرد: در نظر گرفتن مجازات زندان برای برخی از مجرمان کافی نیست و باید مجازات سنگین تری برای آنان به عنوان یک عامل بازدارنده اعمال شود.

وی ادامه داد: برخی از مجرمان نوع جرم خود را شیرین کاری دانسته و هیچ استرس و اضطرابی نیز ندارند و به نظر می رسد برای برخورد با این قبیل مجرمان علاوه بر زندان ، تبعید نیز باید در دستور کار دستگاه قضایی قرار گیرد.

وی همچنین در خصوص رسیدگی به جرایم مختلف گفت: روند رسیدگی به سرقت های خشن متفاوت از نوع برخورد با سرقت یک خودرو است.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 346285