توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
سومین جشنواره "ونگن" در سمنان آغاز به کار کرد
پنجشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۶
سومین جشنواره ونگن از امروز با هدف معرفی ظرفیت های کشاورزی و گردشگری شهر سمنان در دانشگاه پیام نور این شهر آغاز به کار کرد.
به گزارش عرش نیوز به نقل از مرآت، جواد نجاریانی سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان با اشاره به برگزاری سومین جشنواره ونگن در این شهر گفت: سومین جشنواره ونگن امروز در دانشگاه پیام نور سمنان آغاز و تا فردا ادامه دارد.
وی با بیان اینکه در کنار برگزاری جشنواره ونگن دوره آموزشی آشنایی با گردشگری محلی شهر سمنان برگزار می‌شود، افزود: امروز دوره آشنایی با جاذبه‌های طبیعی شهر سمنان و فردا دوره آموزشی آشنایی با جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی شهر سمنان برپا می‌شود.
سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان عنوان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند جهت ثبت نام در این دوره‌های آموزشی با فاطمه رجبی مدیر مجتمع آموزشی پویا در دو نوبت صبح ساعت 8:30 الی 13 و عصر از ساعت 16:30 الی 20 با شماره تماس 33331594 و یا آیدی تلگرام Ad_pooya@ تماس حاصل نمایند. همچنین رده سنی مجاز جهت شرکت در این دوره از 15 سال الی 50 سال و مدرسان این دوره‌ها امید رجبی، امیدرضا مداد و محمودرضا دارائی هستند.
نجاریانی خاطرنشان کرد: دوره آموزشی به‌صورت رایگان بوده و در پایان دوره Certificate معتبر از سوی مجتمع آموزشی پویا صادر و به شرکت‌کنندگان اعطا خواهد شد.
وی با اشاره به شروع مسیر حرکت اتوبوس گردشگری طی امروز و فردا بیان کرد: شروع حرکت اتوبوس گردشگری امروز از محل آب‌پخش‌کن سمنان (پارا) واقع در ضلع شمال غربی پارک شقایق و بازدید از آب‌پخش‌کن و باغات و سیستم تقسیم آب سمنان و شروع برنامه حرکت اتوبوس گردشگری در روز جمعه از بلوار سعدی، روبروی شهرداری مرکزی سمنان و بازدید از محور فرهنگی، تاریخی بافت قدیم سمنان خواهد بود.
سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان تصریح کرد: این دوره آموزشی در جشنواره ونگون با مشارکت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری سمنان، اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان سمنان، مجتمع آموزشی پویا (دارای مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه‌ای) و انجمن دوستداران میراث فرهنگی و طبیعی سمنان در راستای جذب گردشگر، افزایش روحیه شادابی و نشاط در مردم و معرفی توانمندی‌های گردشگری شهر اخلاق برگزار می‌شود.
نجاریانی یادآور شد: ونگن به زبان سمنانی به معنای بادمجان است بادمجان از محصولات مهم کشاورزی سمنان محسوب می‌شود.
انتهای پیام/ع
کد مطلب: 392473
 
 


پربازدیدترین