توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
ملک‌محمدی: مرحوم طباطبایی میان سردار و سرباز تبعیض قائل نمی‌شد
يکشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۹
نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی تواضع و مردم‌دوستی را از ویژگی‌های مرحوم طباطبایی برشمرد و افزود: نوع تعامل مرحوم حجت‌الاسلام طباطبایی با سربازان مانند برخوردشان با سرداران سپاه بود و تبعیضی در رفتارشان احساس نمی‌شد.
حجت الاسلام ملک‌محمدی، مدیرکل آسیا و اقیانوسیه مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا درباره شخصیت مرحوم حجت‌الاسلام سیدمهدی طباطبایی گفت: ایشان از مبارزان قبل از انقلاب و یاران باوفای امام خمینی(ره) و از اراتمندان مقام معظم رهبری بود. عشق به ولایت در وجود حجت‌الاسلام طباطبایی کاملاً نمایان بود و تأکید بر حمایت از ولایت می‌کرد.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی افزود:‌من سابقه 30 سال رفاقت با مرحوم طباطبایی را دارم. در زمانی که مسئولیت دفتر اساتید اخلاق در سپاه را بر عهده داشتم، به صورت مکرر ایشان را به سخنرانی برای نظامیان دعوت می‌کردیم. نوع تعامل مرحوم حجت‌الاسلام طباطبایی با سربازان مانند برخوردشان با سردارهای سپاه بود و تبعیضی در رفتارشان احساس نمی‌شد؛ لذا همگان را تکریم می‌کرد.حجت‌الاسلام ملک‌محمدی با بیان اینکه مرحوم طباطبایی از علمای بزرگوار و متواضع و متخلق به اخلاق الهی بود، افزود: ایشان عالمی مردمی و مردم‌دوست و طالب هدایت آنان بود و در این مسیر تا تمام عمر زحمات زیادی متحمل شد. بیان روان و دلنشین از ویژگی‌های بارز وی بود. «الکلام اذا خرج من القلب دخل فى القلب؛ کلام وقتی از قلب برخیزد، به دل می‌نشیند». وی کوتاه‌گو اما گزیده‌گو و کلامشان برگرفته از آیات قرآن و روایات اهل‌بیت(ع) بود.

انتهای‌پیام/
کد مطلب: 392671