توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
تهیه سند چشم انداز نیاز اصلی حوزه گردشگری است
سه شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۶
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه تهیه سند چشم انداز نیاز اصلی حوزه گردشگری است گفت: حضور فعال و مشارکت بخش خصوصی لازمه دستیابی به اهداف سند چشم انداز است.
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از سازمان منطقه آزاد کیش 'علی اصغر مونسان' روز سه شنبه در نخستین جلسه شورای گردشگری با حضور جمعی از مدیران این سازمان و نمایندگان برخی واحدها و اصناف، توسعه صنعت گردشگری را به عنوان ماموریت اصلی سازمان منطقه آزاد کیش دانست و بر تشکیل شورای گردشگری تاکید کرد.

وی گفت: تهیه سند چشم انداز نیاز اصلی حوزه گردشگری است و در راستای عملیاتی کردن و تحقق اهداف سند چشم انداز باید با تشکیل کارگروه ها و کمیته های تخصصی ،نقشه مسیر راه برای فعالان بخش های مختلف گردشگری مشخص شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش حضور فعال و مشارکت بخش خصوصی را لازمه دستیابی به اهداف سند چشم انداز دانست و تبادل اطلاعات و جمع آوری آمارهای صحیح گردشگری را لازمه تدوین برنامه و سند راهبردی و رفع مشکلات و کمبودهای گردشگری عنوان کرد.

مونسان تاکید کرد: بخش زیادی از زیرساخت های توسعه گردشگری در جزیره کیش فراهم شده یا درحال تکمیل است و در کنار این زیرساخت ها باید به طراحی، برنامه ریزی و اجرای نرم افزارها و برنامه های مدون گردشگری نیز توجه کرد.

مدیر عامل منطقه آزاد کیش افزود: معرفی این جزیره به کشورهای خارجی با تهیه بسته های تبلیغاتی و اطلاع رسانی توسط متخصصان امور و حضور در نمایشگاه های ملی ، بین المللی و پیگیری دستاوردهای این نمایشگاهها برای کیش مواردی است که باید درتوسعه گردشگری کیش مورد توجه مسوولان و بخش خصوصی قرار گیرد.

وی گفت: رعایت آداب و تشریفات میزبانی از میهمانان وگردشگران یکی از شاخصه های توسعه گردشگری در جهان محسوب می شود.

مونسان تاکید کرد: مجامع و اصناف مختلف حوزه گردشگری جزیره کیش باید با بکارگیری افراد متخصص، برگزاری دوره های آموزشی واعطای گواهینامه سطح میهمان نوازی و رضایتمندی را ارتقاء دهند و با بهره گیری از ظرفیت های دانشگاهی کیش را به الگوی گردشگری و آموزش دوره های تخصصی میهمانداری ومیزبانی از گردشگران درکشور تبدیل کنند.

'رسول کشت پور' مشاور عالی منطقه آزاد کیش با اشاره به تاکید مدیر عامل این سازمان در بررسی قوانین و پیگیریهای انجام شده دراین خصوص گفت: تدوین برنامه راهبردی توسعه گردشگری کیش درقالب برنامه چند ساله ازاهمیت ویژه ای برخوردار است وآسیب های ناشی ازکمبود این برنامه درمسیر گردشگری کیش کاملا مشهود است.

'محمد محب خدایی ' معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش نیز درتشریح این موضوع گفت: نبود راهبردی مدون باعث ایجاد مدیریت های جزیره ای در حوزه گردشگری کیش شده است.

نمایندگان واحدها و اصناف مختلف در این نشست ضمن قدردانی از توجه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به برنامه ریزی صحیح و اصولی برای گردشگری کیش، برای تشکیل مداوم جلسات شورای گردشگری و اجرای مصوبات این شورا اعلام آمادگی کردند.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 328672