توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار خراسان جنوبی:
معادن غنی خراسان جنوبی در انتظار سرمایه‌گذار است
چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۳
استاندار خراسان جنوبی از وجود معادن غنی در این شهرستان خبر داد و گفت: این معادن غنی امکان سرمایه‌گذاری‌های فراوانی را در این استان فراهم کرده است.
به گزارش عرش نیوز؛وجه‌الله خدمتگزار ظهر امروز در دیدار با سفیر سوئیس در تهران اظهار داشت: استان خراسان جنوبی با وجود مرز مشترک با کشور افغانستان بسیار استان امنی است.

وی با بیان اینکه این استان از 11 شهرستان تشکیل شده، گفت: مردم این استان بسیار مردمانی خونگرم و مهمان‌نواز هستند.

استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: آب و هوای تمیز استان و وجود آثار گردشگری و تاریخی فراوان زمینه بسیار خوبی را برای وجود گردشگران در این استان فراهم کرده است.

خدمتگزار با بیان اینکه این استان از نظر کشاورزی دارای محصولات بسیار خوبی است، افزود: 4 محصول زرشک، زعفران، عناب و انار این استان به طلای سرخ معروف است.

وی تصریح کرد: همچنین این استان از نظر تولید گیاهان دارویی نیز بسیار ظرفیت و قابلیت خوبی دارد و وجود معادن غنی استان نیز امکان سرمایه گذاری و علاقه‌مندی سرمایه‌گذاران را فراهم کرده است.

استاندار خراسان جنوبی از وجود 4 بازارچه مرزی در استان خبر داد و بیان کرد: در این بازارچه‌ها مبادلات و کالاهای مورد نظر صادر و وارد می‌شود.

خدمتگذار افزود: در حال حاضر خراسان جنوبی دارای دو فرودگاه هوایی بین‌المللی بیرجند و طبس است و زیر ساخت‌ها و امکانات بسیار خوبی در زمینه جذب توریست دارد.

وی گفت: همچنین وجود بیش از 51 هزار دانشجو و اساتید مجرب دانشگاهی این استان را از لحاظ دانشگاهی و فرهنگی در رتبه خوبی در کشور قرار داده است.

استاندار خراسان جنوبی وجود مشاهیر بزرگ کشور در استان را از دیگر مزیت‌های خراسان جنوبی دانست و افزود: آثار فرهنگی، گردشگری، کویرنوردی، صحرانوردی و آبگرم‌های فراوان از دیگر قابلیت‌های این استان است.

خدمتگزار گفت: سابقه ایران نشان می‌دهد که مردم این کشور همواره بهترین رفتار را با گردشگران و مراجعه‌کنندگان کشورهای دیگر داشته و دارند و جاذبه‌هایی که این کشور دارد علاقه‌مندی خوبی را برای سفر به ایران برای گردشگران فراهم می‌کند.

وی ظرفیت‌های کشور ایران را بسیار زیاد عنوان و تاکید کرد: امید است سفیر کشور سوئیس این ظرفیت‌ها را به خوبی معرفی کند.

استاندار خراسان جنوبی بر روابط ایران با کشورهای دیگر تاکید کرد و افزود: ایران در تمام زمینه‌ها یک حرف برای گفتن دارد.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 358075