توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرعامل فرودگاه‌های کشور:
حجم سفرهای خارجی در فرودگاه‌های کشور ۲۲ درصد افزایش یافت
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۱
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور گفت: حجم سفرهای خارجی در مجموع فرودگاه‌های کشور ۲۲ درصد و پروازهای داخلی ۱۰ درصد افزایش یافته است.
به گزارش عرش نیوز؛محمدعلی ایلخانی در نشست پروژه‌های فرودگاه کرمانشاه در سالن کنفرانس فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی با بیان اینکه علاوه بر 54 فرودگاه عملیاتی، چهار فرودگاه در حال ساخت پاسخگوی 80 میلیون ایرانی هستند، اظهار داشت: در هشت ماهه امسال فرودگاه‌های کشور 43 میلیون مسافر را در مسیرهای بین‌‌المللی جابه‌جا کرده‌اند که تنها از 55 درصد ظرفیت فرودگاه‌ها استفاده شده است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور با اشاره به پروژه‌های توسعه فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی استان کرمانشاه بیان کرد: توسعه ساختمان اداری و ایمنی زمینی فرودگاه با اعتبار 31میلیارد و 500میلیون ریال و نیز بهسازی ترمینال پروازهای حج و خارجی با اعتباری بیش از 20 میلیارد ریال در حال اجرا است.

ایلخانی از پیگیری‌ها و هماهنگی‌های به‌عمل آمده برای پایه شدن یک شرکت هواپیمایی داخلی در ‌فرودگاه  کرمانشاه  خبرداد و افزود: به‌زودی تفاهم‌نامه این موضوع مبادله می‌شود و در نشست امروز تفاهم‌نامه همکاری پیرامون توسعه فرودگاه کرمانشاه در بخش‌های مختلف میان استانداری کرمانشاه و شرکت فرودگاه‌های کشور امضا شد.

وی گفت: از مفاد این تفاهم‌نامه انتخاب و انعقاد قرارداد با مشاور خارجی و همکاری شریک ایرانی برای طراحی ترمینال پروازهای خارجی، تهیه و تدوین طرح جامع فرودگاه کرمانشاه، تأمین اعتبار به منظور الحاق هشت هکتار زمین به فرودگاه کرمانشاه و خرید و نصب یک دستگاه AIR BRIDGE برای ترمینال پروازهای داخلی است.

فرودگاه کرمانشاه به‌عنوان هاب منطقه غرب کشور نقش به‌سزایی در جابه‌جایی مسافران استان‌های کشور دارد و به‌عنوان تنها فرودگاهی در غرب کشور مطرح است که پرواز در مسیرهای خارجی در آن انجام می‌شود.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 337979