توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار کردستان:
تغییر کاربری فضای سبز در کردستان ۶۰ هزار متر کاهش یافت
يکشنبه ۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۷
استاندار کردستان با بیان اینکه از اول سال ۹۱ تا ۱۸ آذر سال ۹۲، ۶۱ هزار متر فضای سبز در استان کردستان تغییر کاربری داده شده گفت: این در حالی است که از ۱۸ آذر سال ۹۲ تاکنون این تغییر کاربری تنها ۱۴۰۰ متر بوده است.
به گزارش عرش نیوز؛عبدالمحمد زاهدی شامگاه شنبه در دیدار با اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار سنندج که در سالن جلسات شهدای گمنام استانداری برگزار شد، اظهار داشت: شهر سنندج به این دلیل که مرکز استان بوده، دارای یک هویت تاریخی است و در مناطق کردنشین هم دارای یک مرکزیت است بنابراین باید مورد توجه بیشتر مسئولان و مدیران اجرایی قرار گیرد.

وی گفت: استانداری کردستان در چارچوب قانون و مصالح شهر سنندج از هر راهی برای افزایش درآمد شهرداری سنندج حمایت می‌کند.

استاندار کردستان با تاکید بر لزوم توجه جدی به اصلاح ساختار نیروی انسانی شهرداری سنندج، تصریح کرد: باید نماینده شورای اسلامی شهر در فرایند تصمیم‌گیری در خصوص هر اقدام، توافق یا معامله‌ای که نیاز است در شورای شهر به تصویب برسد، حضور داشته باشد.

وی گفت: این تعامل لازم است چراکه سبب می‌شود تا نه تنها زحمات مدیران شهرداری به هدر نرود بلکه کدورتی هم بین اعضای شورای شهر و شهردار ایجاد نشود.

زاهدی با بیان اینکه از اول سال 91 تا 18 آذر سال 92، 61 هزار متر فضای سبز در استان کردستان تغییر کاربری داده شده افزود: این در حالی است که از 18 آذر سال 92 تاکنون این تغییر کاربری تنها 1400 متر بوده است.

وی خاطر نشان کرد: اگر قرار باشد جایی در سطح شهر تغییر کاربری فضای سبز انجام شود باید به همان میزان، زمین در نقطه دیگری از شهر به فضای سبز تبدیل شود.

استاندار کردستان با اشاره به اینکه جذب سرمایه‌گذار باید در اولویت برنامه‌های شورای اسلامی شهر سنندج قرار گیرد، گفت: بدون به کارگیری بخش خصوصی در حوزه سرمایه‌گذاری نمی‌توان به اجرای برنامه‌های شهرداری خوشبین بود.

وی با تاکید بر ضرورت مستند سازی املاک شهرداری سنندج اظهار کرد: متاسفانه به دلیل برخی سهل انگاری‌های صورت گرفته در سال‌های گذشته زمین 3 بیمارستان، یک درمانگاه، 3 فرمانداری و استادیوم 22 گلان سنندج هم اکنون معارض دارند.

زاهدی ضرورت شفاف سازی مالی در شهرداری سنندج را نیز یادآور شد و گفت: با تخلفات مالی شهرداری از طریق دستگاه قضایی و بدون اغماض برخورد می‌شود.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 347473