توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رضایت مندی مردم از طرح تحول نظام سلامت در ایلام
چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۲
از زمان اجرای طرح تحول نظام سلامت تاکنون یک هزار و ۲۰۰ مورد زایمان طبیعی در استان ایلام صورت گرفته است چراکه خدمات این طرح باعث تشویق مردم به این نوع زایمان شده است
به گزارش عرش نیوز؛اجرای طرح تحول نظام سلامت یکی از اقدمات مهم دولت یازدهم بود چرا که هزینه های سرسام آور درمان باعث شده بود که بیشتر مردم درخصوص هزینه های درمان با مشکلات مالی روبه ررو شوند  .حال با گذشت هفت ماه از اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور تحولی بنیادی در بحث درمان وسلامت مردم جامعه به وجود آمده است. در راستای اجرای این طرح گفتگویی با رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام  داشته ایم.

هزینه  ۲۵ میلیارد تومانی در طرح تحول نظام سلامت در ایلام  

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: اقدام دولت یازدهم در راستای نظام سلامت اقدامی شایسته و ستودنی است که موجب رضایت مندی مردم شده است.

علی دل پیشه عنوان کرد: قبل از اجرای این طرح بسیاری از مردم برای درمان با مشکلات مالی روبه رو بودند ولی خوشبختانه با تدبیر دولت یازدهم هزینه های مردم در راستای سلامت کاهش چشمگیری داشته است.

وی بیان داشت: از زمان اجرای طرح تحول نظام سلامت در استان ایلام تاکنون ۲۵ میلیارد تومان هزینه شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام اظهارداشت: در این راستا تاکنون ۶۵۰ هزار مورد ویزیت  و ۲۵ هزارعمل جراحی و بستری در استان صورت گرفته است.

دل پیشه عنوان کرد: یکی از مزایای مهم این طرح زایمان طبیعی بود چرا که تاکنون در سطح استان یک هزار ۲۰۰ زایمان طبیعی صورت گرفته که برای هر زایمان مبلغ یک میلیون تومان هزینه در برداشته و هزینه آنها از محل اجرای طرح نظام سلامت پراخت شده است.

۱۱بیمارستان در استان وجود دارد

وی تصریح کرد: در مرکز استان دو کلینیک تخصصی و فوق تخصصی راه اندازی شده که پزشکان متخصص در این مراکز مستقر هستند که ویزیت هر کدام سی هزار ریال است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: تعداد ۱۱بیمارستان در استان ایلام وجود دارد که از این تعداد ۹ بیمارستان دولتی و مابقی هم خصوصی هستند.

دل پیشه عنوان کرد: بیمارستان های خصوصی که در استان هستند آمادگی خود را در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت اعلام کردند که همراه برنامه های دولت در راستای خدمت به مردم با دانشگاه علوم پزشکی استان  هماهنگ خواهند شد.

وی بیان داشت: در حال حاضر تعداد ۵۳۰ پزشک و ۸۰۰  پرستار  در استان امر سلامت به مردم خدمت می کنند که از این تعداد ۱۸۰پزشک  متخصص هستند.

تعرفه های پزشکی اصلاح می‌شوند

دل پیشه تصریح کرد: با اجرای طرح سوم نظام سلامت مهمترین برنامه ما این است که تعرفه های پزشکی اصلاح شوند و هیچ وجهی خارج از تعرفه از بیماران دریافت نشود وبیماران با هزینه اندک به درمان بیماری خود بپردازند.

رئیس داشگاه علوم پزشکی ایلام  اظهارداشت: با اجرای کاهش تعرفه ها ما به دنبال این هستیم که رابطه مالی ناسالم بین بیمار وپزشک در استان وجود نداشته باشد.

وی بیان داشت: خوشبختانه قبل از اجری طرح نظام سلامت در استان دریافت وجه  خارج از بیمار به صورت نادر بوده  و با اجرای طرح نظام  سلامت چندین گزارش  دریافت شده که همکاران ما در حال بررسی موضوع هستند.

دل پیشه عنوان کرد: اگر شهروندان به مواردی در خصوص دریافت وجه از بیمار توسط پزشک برخورد کنند به سامانه ۱۶۹۰ گزارش بدهند تا مورد بررسی قرار بگیرد . هرچند در استان ایلام مردم با پدیده زیر میزی مواجه نیستند.

این مسئول بهداشتی افزود: در حال حاضر  تعداد ۶۰۰ تخت بیمارستانی در استان فعال است که با  احداث بیمارستان ۳۷۴ تخت خوابی تعداد تخت های فعال استان به هزار عدد خواهند رسید که  تا چندین سال مشکل استان مرتفع خواهد.

بیمارن عراقی در ایلام پذیرش می‌شوند

وی در خصوص پذیرش بیمارن عراقی در استان ایلام گفت: در این راستا تفاهم نامه هایی بین وزیر بهداشت ایران و عراق در خصوص ارجاع بیماربه کشور امضاء شده است.

دل پیشه عنوان کرد: تفاهم نامه ای نیز در استان بین استانداران ایلام واسط و العماره عراق مبنی بر پذیرش بیماران عراقی امضاء شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام بیان داشت: در راستای ارئه خدمات به بیماران عراقی  بخش وی آی پی، درمانگاه  فوق تخصصی پلاستیک، فوق تخصصی خون اطفال و بالغین دراستان راه اندازی شده است.

وی افزود: این بیمارن با تعرفه مشخص پذیرش خواهند شد  که ما امیدواریم این همکاری ها بهداشتی بیشتر شود.

وجود ۳۴ ایستگاه فوریت پزشکی در استان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام اظهارداشت: تعداد ۳۴ فوریت پزشکی در استان فعال است که همه آنها مجهز به نیروی تکنیسین و فوریت پزشکی هستند که با هماهنگی های صورت گرفته در آینده نزدیک چندین آمبولانس به این ایستگاه ها اضافه خواهد شد.

منبع:مهر

کد مطلب: 334873