توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
از سوی فرماندار دورود اعلام شد/
جزئیات انسداد راه آهن لرستان- خوزستان
سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۴۲
فرماندار دورود گفت: انسداد خط آهن در مسیر لرستان- خوزستان ۲ هزار و ۳۵۰ مسافر را در قالب ۴ قطار مسافربری متوقف کرد که این مسافران توسط اتوبوس و مینی‌بوس به مقصد خود انتقال پیدا کردند.
عرش نیوز به نقل از تسنیم،ماشاالله نعمتی اظهار کرد: در پی وقوع سانحه انحراف قطار در شامگاه گذشته در ساعت 20 و 20 دقیقه و خارج شدن دو واگن از ریل راه آهن بین ایستگاه های تنگ 5 و تنگ 7 حوزه استحفاظی استان خوزستان و در ناحیه راه آهن زاگرس مسئولان استان لرستان وارد عمل شدند.

 
وی افزود: در پی تماس تلفنی مدیرکل راه آهن لرستان با اینجانب ایشان برای انتقال مسافران قطار های مسیر لرستان به خوزستان تقاضای دریافت وسایل نقلیه کردند که بلافاصله پس از درخواست ایشان یک ستاد بحران در محل فرمانداری دورود تشکیل شد.

 
نعمتی تصریح کرد: تعداد قطارهای متوقف شده در این سیر انسداد از شامگاه گذشته تا کنون چهار قطار مسافربری بوده است که با تمهیدات اندیشیده شده در ستاد بحران تشکیل شده در شهرستان دورود تمام مسافران این قطارها به مقصد خود انتقال پیدا کردند.

 
فرماندار دورود بیان کرد: نخستین قطار متوقف شده در این مسیر یک قطار معمولی با 850 نفر مسافر بوده است که به طور شبانه و بلافاصله مسافران این قطار توسط 9 دستگاه اتوبوس و 24 دستگاه مینی بوس به شهرهای اندیمشک و اهواز منتقل شده‌اند.

 
وی اظهار کرد: قطارهای دوم، سوم و چهارم هر کدام قطارهای فوق العاده بودند که از مسیر شمال به سمت جنوب در حال حرکت بودند که به علت انسداد مسیر در ایستگاه شهرستان دورود متوقف شده و مسافران آن ها از طریق اتوبوس به مقصد منتقل شدند.

 
نعمتی عنوان کرد: هرکدام از این قطارها حامل 500 مسافر بوده‌اند که مسافران هر یک از آن ها با 19 اتوبوس به سمت مقصد انتقال داده شدند که البته قطارهای فوق العاده هر کدام پس از نماز صبح  در این ایستگاه متوقف شده‌اند.

 
فرماندار دورود گفت: در کل با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در ستاد سیار بحران در شهرستان دورود و با همکاری بخشداری مرکزی دورود، سازمان حمل و نقل و پایانه های استان و شهرستان و همچنین ستاد حوادث غیرمترقبه استان تعداد 2 هزار و 350 مسافر بدون هیچ شکایتی و با رضایت کامل از نحوه خدمت رسانی توسط 45 دستگاه اتوبوس و 24 دستگاه مینی بوس به مقصد خود انتقال پیدا کردند.

 
وی بیان کرد: در گذشته نیز با مشکل انسداد خطوط راه آهن مواجه شده‌ایم اما نحوه خدمات رسانی به مسافران در این مورد در نوع خود کم نظیر بوده و سبب رضایتمندی مسافران شده است.
کد مطلب: 295570