توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مرز مهران روزانه آماده ارایه خدمات گذرنامه به حدود 50 هزار زایر است
شنبه ۸ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۳
فرمانده نیروی انتظامی ایلام گفت: نیروی انتظامی استان برای ارایه خدمات گذرنامه ای به 40 تا 50 هزار زایر اربعین حسینی در طول روز، آمادگی کامل دارد.
به گزارش عرش نیوز؛سردار علی دولتی روز شنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان در مهران، اظهار کرد: خدمات گذرنامه ای تنها شامل صدور مجوز خروج و ورود بوده و در این مکان ویزای عراق صادر نمی شود.

وی افزود: برنامه ریزی لازم در پایانه مرزی مهران از سوی گذرنامه نیروی انتظامی انجام شده و آمادگی داریم روزانه به 40 تا 50 هزار زایر در ایام اربعین حسینی برای تردد از مرز، خدمات گذرنامه ای ارایه کنیم.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی استان شمار زیادی از نیروهای آموزش دیده را برای ارایه خدمات گذرنامه ای در پایانه مرزی مهران مستقر کرده و در صورتی که دروازه های خروجی و ورودی در ایام اربعین افزایش یابد، پلیس گذرنامه در این مراکز برای ارایه خدمات بیشتر حضور می یابد.

فرمانده انتظامی ایلام یادآور شد: تدابیر لازم برای تامین امنیت مطلوب در طول مسیر ایلام به مهران با هماهنگی پلیس راه کشور اندیشیده شده و پلیس آمادگی دارد شرایط رفاه زایران اربعین حسینی را در پایانه مرزی این شهرستان فراهم کند.

دولتی تاکید کرد: دستگاه های متولی از اعلام خبرهای مبنی بر صدور روادید در مرز مهران خودداری کنند چرا که ممکن است طرف عراقی آمادگی لازم را برای انجام این کار نداشته باشد.

وی به زایران اربعین حسینی توصیه کرد پیش از سفر به مهران ویزای خود را تهیه کنند.

فرمانده انتظامی ایلام ادامه داد: پلیس به هیچ زایری بدون داشتن گذرنامه و ویزای عراق اجازه خروج از مرز را نخواهد داد.

سردار دولتی گفت: مسوولان ذیربط تلاش کنند با نظارت دقیق مانع از بوجود آمدن دلالی خرید و فروش ویزا در مرز شده و زمینه فعالیت افراد سودجود را فراهم نکنند تا زایران اربعین در کمال آرامش و اطمینان به این سفر معنوی مشرف شوند.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 335872