توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
۷۰ صادرکننده کالاهای غیرنفتی گیلان ساماندهی شدند
دوشنبه ۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۷
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به بازار هدف روسیه برای صادرات غیرنفتی، گفت: ۷۰ صادرکننده در حوزه کالاهای غیرنفتی گیلان ساماندهی شدند.

به گزارش عرش نیوز؛علی منتظری با بیان اینکه ظرفیت بنادر گیلان به 10 میلیون تن در سال افزایش یافته، اظهار کرد: توسعه صادرات عیر نفتی عامل مهمی برای خروج از رکود اقتصادی است.

وی با اشاره به توسعه صنایع سلولوزی گیلان، افزود: این صنعت بر اساس قابلیت‌های موجود در استان و نیازسنجی کشورهای همسایه و به ویژه روسیه توسعه یافته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به بازار هدف روسیه برای صادرات غیرنفتی، گفت: بازار روسیه مصرفی بوده و برخی مناطق آن تا 85درصد مصرف گراست و این فرصت بکری برای صنایع گیلان است.

منتظری با بیان اینکه امسال 121 فقره کارت بازرگانی جدید صادر شده است، تصریح کرد: همچنین 268 فقره کارت بازرگانی نیز تمدید شده و جلسات پایش کارت بازرگانی گیلان برگزار شد.

وی با بیان اینکه 70 صادرکننده در بانک اطلاعات صادرکنندگان گیلان ثبت نام کرده‌اند، تأکید کرد: 955 هزار و 406 تن به ارزش 275 میلیون و 21 هزار و 158 دلار امسال توسط صادرکنندگان گیلانی صادرات غیرنفتی صورت گرفته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه باید فرصت صادرات غیرنفتی به روسیه را مغتنم بشماریم، اظهار کرد: توجه به اصل رقابتی بودن بازار روسیه به ویژه در زمینه مواد غذایی و توجه به رفتار رقبای خارجی در بازار و نحوه عمل آن‌ها در این حوزه حائز اهمیت است.

منتظری با تأکید بر اینکه مصرف‌کنندگان روسی تمایل به محصولات جدید دارند، افزود: بسته‌بندی تأثیر مستقیمی در فروش محصولات و موفقیت صادرات غیرنفتی در بازار هدف دارد.

منبع:تسنیم

 

کد مطلب: 345673