توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
امروز در معادلات قدرت دنیا، ایران به‌عنوان «ابرقدرت» شناخته می‌شود
صفارهرندی: آمریکا به‌دنبال خنثی‌سازی حرکت «تمدن اسلامی» است‌
چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۴۳
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه "امروز در معادلات قدرت دنیا، ایران به عنوان یک ابرقدرت شناخته می‌شود" گفت: آمریکا و تمدن غرب درصدد خنثی‌سازی حرکت «تمدن اسلامی» است.
به گزارش عرش نیوز: محمدحسین صفار هرندی ظهر امروز در پنجمین نشست هم‌اندیشی شاعران بسیجی سراسر کشور، اظهار داشت: در دنیا تمدن‌هایی مانند غرب، شرق، اسلام و بودایی حضور دارند؛ این تمدن‌ها می‌توانند کنار یکدیگر به‌عنوان محوری برای فعالیت علیه تمدن غربی و آمریکایی حرکت کنند. آمریکا نیز با پی‌بردن به این مسئله درصدد خنثی‌سازی حرکت تمدن اسلامی است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه "تمدن اسلامی با پیروزی انقلاب اسلامی ایران بار دیگر محوریت یافت" تاکید کرد: در تمدن اسلامی و پس از پیروزی انقلاب شکوهمند ایران، تفاوت‌های بسیار بارزی را شاهد هستیم؛ نکته شاخص آن احساس امیدواری بوده است. جمهوری اسلامی ایران از دل این نظام برخاسته و فراتر از انتظار نیز عمل کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه "امروز در معادلات قدرت دنیا، جمهوری اسلامی به عنوان یک ابرقدرت شناخته شده است و همگان به آن اذعان دارند" خاطرنشان کرد: این یک نقطه قوت برای جمهوری اسلامی ایران است؛ قطعاً برای کشوری همچون ایالات متحده آمریکا قابل باور و قابل قبول نخواهد بود.

صفار هرندی تاکید کرد: هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه سابق آمریکا زمانی معتقد بود که این کشور به دنبال تسویه حساب با برخی کشورها از جمله چین است، همچنین معتقد بود که آمریکا باید اقتصاد چین را که در رتبه نخست دنیا قرار داشت به زیر بکشد چراکه برای آمریکایی قابل قبول نبود که چین در رتبه نخست اقتصادی و آن‌ها در رتبه دوم باشند.

وی بیان کرد: این نقطه قوت ایران برای آمریکایی‌ها قابل باور و پذیرش نیست و سبب کینه‌توزی آن‌ها نسبت به کشور ما شده است. انقلاب ایران الگویی مناسب برای جوامع اسلامی بوده و سبب تحولی عظیم در کشورهایی همچون مصر، لیبی، یمن، بحرین و دیگر کشورهای مسلمان شده است و این واقعیت امروز یمن حسی آشکار را نشان می‌دهد.

صفارهرندی گفت:‌ حتی مردم و مسئولان عراق گفتند که اگر حمایت‌های ایران در بحث داعش از ما صورت نمی‌گرفت نابود می‌شدیم. حزب‌الله لبنان، حزب‌الله سوریه را راه‌اندازی کرده و به معنای واقعی حزب‌الله، انصار‌الله را به دشمنان اسلام نشان داد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: در طول تاریخ جریانات انحرافی را در اهل تشیع و تسنن داشتیم اما امروزه با درج اهمیت این موضوع مراقبت از دارایی‌هایمان اولویت و ضرورت پیدا می‌کند.

وی در ادامه سخنانش اظهار داشت: متأسفانه تفسیر برخی‌ها برگرفته از عقاید و گفته‌های غرب است و حرکتی سکولار دارند؛ این‌ها ما را دعوت به دوری از سیاست می‌کنند و به دروغ معتقدند که حرمت دین را نشکنید و آن را با سیاست دخیل نکنید.

صفارهرندی خاطرنشان کرد: در فتنه ۸۸ بحث تقلب پیش کشیده شد و عده‌ای به اشتباه خود اعتراف کردند؛ هرچند بعد از گذشت ۵ سال عوامل اصلی آن هنوز به اشتباه خود اعتراف نکرده‌اند و هر کدام از این جریانات انحرافی که قد علم می‌کنند، گستاخانه دم از مکتب ایرانی و بیداری اسلامی می‌زنند درحالی‌که هدف پلیدشان چیز دیگری بوده است.

وی تصریح کرد: ظرفیت‌هایی که در درون ماست و خبرش به بیرون می‌رسد، دامنه پیدا می‌کند و یکی از این ظرفیت‌های عظیم در اربعین حسینی و در کربلای معلی نشان داده شد. واقعیت این بود که امسال عراقی‌ها نگاهی دیگر و محب‌آمیز را به ایرانی‌ها داشته‌اند و ما را به عنوان برادر بزرگتر خود می‌پنداشتند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در خاتمه بیان کرد:‌ این اعتباری که داریم بسیار خطیر بوده و هر لحظه ممکن است مورد سودجویی‌های دشمن واقع شویم و این جایگاه را از دست بدهیم. باید مراقب باشیم این میوه بهشتی محفوظ بماند و از بلایای شیاطین و دشمنان ایران و ایرانی در امان باشد.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 355573