توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون وزیرراه وشهرسازی:
دوهزارو 470 تخت بیمارستانی تا پایان سال تحویل می شود
يکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۵۸
معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات دولتی و عمومی گفت: دو هزار و 470 تخت بیمارستانی تا پایان سال تحویل می شود که در ارتقای شاخص های سلامت و بهداشت مناطق مختلف کشور موثر است.
به گزارش عرش نیوز؛محمد جعفر علیزاده شامگاه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به اجرای طرح تحول سلامت و نگاه دولت به مقوله بهداشت و درمان ، این زیرساخت ها برای دستیابی به اهداف نهایی سلامت موثر خواهد بود.

وی ادامه داد: طبق قانون بودجه سال 93، هم اینک 139 بیمارستان با حدود 24 هزار و 200 تخت در کشور در دست ساخت است.

علیزاده با اشاره به اینکه ساخت بیمارستان ها اولویت بندی شده است، اظهارکرد: از 139 بیمارستان درحال ساخت، 20 بیمارستان پیش از این تحویل شده و در مرحله پرداخت مطالبات و کنترل نهایی قرار دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: 28 بیمارستان نیز هدفگذاری شده که به شرط تحقق اعتبارات در سال 93 به نتیجه می رسد.

علیزاده افزود: تاکنون حدود 9 بیمارستان با یکهزار و 60 تخت تحویل شده و تعدادی از بیمارستان ها نیز مانند بیمارستان بندرگز، مراحل نهایی ساخت را طی می کنند که تا آخر سال تحویل می شوند.

وی گفت: هم اکنون در تمام کشور پروژه های بیمارستانی در دست ساخت است به طوری که در مراکز استان های بزرگ و تهران بیمارستان هایی با700 - 800 تخت و در مناطق دورافتاده نیز بیمارستان هایی با 35 تخت در دست ساخت است که نقش اورژانس و خدمات دهی اولیه را دارند و از آنجا بیماران به بیمارستان های مرجع ارجاع داده می شوند.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه به همراه مدیرکل راه و شهرسازی گلستان، فرماندار و بخشدار مرکزی و شماری از مسوولان بندرگز از بیمارستان این شهرستان بازدید کرد.

بیمارستان 120 تختخوابی بندرگز (دراستان گلستان) هم اکنون 92.5 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و دارای پلی کلینیک های فوق تخصصی و چهار بخش تخصصی داخلی، زنان و زایمان، کودکان و اطفال و جراحی و اتاق های عمل زنان، اصلی و سرپایی برای بخش اورژانس و بخش های مراقبت های ویژه CCU و ICU است.


منبع:ایرنا
کد مطلب: 356374