توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
وزیرکار در اسدآباد:
جشن بیمه‌دار شدن همه ایرانیان با حضور رئیس جمهور برگزار می‌شود
سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۲۴
وزیر کار گفت: فقرِدرمانی توسط ریاست جمهوری در حال پیگیری است و امیدواریم در ماه‌های آینده جشن بدون دفترچه (همه مردم دارای دفترچه می‌شوند) با حضور رئیس‌جمهور برگزار شود.
به گزارش عرش نیوز؛علی ربیعی در شورای اداری شهرستاد اسدآباد با بیان اینکه در شرایطی هستیم که با میلیاردها دلار هزینه, رشد کشور محقق شده است، اظهار داشت: در بخش تورم رقم بالایی را شاهد هستیم اما برخی از علائم مثبت از کاهش فاصله‌ها بین طبقات جامعه است که این نشان از گسترده‌ بودن طرح است.

ربیعی گفت: در حال حاضر بیشترین نگرانی در سیاست‌های خارجی را برخی از کشورهای همسایه و اسرائیل دارند چرا که آنها از تقویت جایگاه جهانی ایران و افزایش قدرت در داخل کشور که تکیه‌گاه این قدرت مقام معظم رهبری است نگران هستند.

وی با اشاره به اینکه دولت 3 استراتژی کلی را دنبال می‌کند، افزود: در سیاست‌های خارجی سهم ایران این بود که تنش را از کشور دور کند.

وزیر کار از مثبت بودن افکار عمومی و فضای بین‌المللی به نفع ایران خبر داد و گفت:‌ به طور کلی ثبات ارزشمندی در منطقه حاکم است و مسیر مذاکرات غیرقابل برگشت است و حتماً نیز به نتیجه می‌رسد و با حفظ حقوق و عزت ملت این مسیر را دنبال می‌کنیم.

ربیعی با بیان اینکه فرق این دولت با دولت‌های گذشته داشتن انسجام رفاهی بیشتر است، گفت: در این دولت شورای عالی رفاه بعد از 8 سال تشکیل شد و در سیاست‌های رفاهی در مسیری افتاده‌ایم که هرچقدر بخواهیم آن را تقویت کنیم به طبقات اجتماعی کمک کرده‌ایم.

وی گفت: سیاست رفاهی همراه با کار کارشناسی باشد و بودجه امسال وزارت کار نیز نسبت به سال گذشته از افزایش قابل ملاحظه‌ای برخوردار بوده است.

وزیر کار با بیان اینکه 175 هزار کودک بازمانده تحصیل داریم، گفت:‌ برخی از کودکان در روستاها حتی تا مقطع دبیرستان نیز تحصیل می‌کنند اما بعد از آن از تحصیل انصراف می‌دهند.

ربیعی یکی از مشکلات کشور را فقر غذایی دانست و افزود: امسال در بحث فقر غذایی 3 هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است که ما نیز به دنبال گسترش بیمه‌ها هستیم که بتوانیم بیمه ارزان‌قیمت را به همه مردم ارائه کنیم.

وی اظهار داشت: فقرِدرمانی توسط ریاست جمهوری در حال پیگیری است و امیدواریم در ماه‌های آینده جشن بدون دفترچه (همه مردم دارای دفترچه می‌شوند) با حضور رئیس‌جمهور برگزار شود.

وزیر کار با بیان اینکه در بخش درمان، تأمین اجتماعی 12 هزار میلیارد تومان به بخش درمانی جامعه کمک کرده است، اعلام کرد: از ابتدای سال تاکنون 6 میلیون نفر بیمه شده‌اند و در بحث بیمه‌های اجباری که رابطه مستقیم با اشتغال دارند بیش از 300 هزار نفر بیمه شده‌اند اما به دلیل زیاد بودن بیکایر در کشور این رقم چندان قابل ملاحظه نیست.

ربیعی یکی از مشکلات را نبود هم‌افزایی در برخی از وزارت‌ها در دولت قبل دانست و گفت: با اقدامات انجام شده هم‌افزایی در برخی از وزارت‌ها مانند وزارت کار انجام شده است که با این هم‌افزایی معلولین به راحتی می‌توانند به حقوق خود برسند که یکی از آنها حقوق‌ها اشتغال است.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 340678