توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس سازمان تبلیغات ایلام:
فساد اخلاقی در غرب ناشی از نبود امر به معروف است
سه شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۲
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان ایلام گفت: در جوامع غربی مشکلی که وجود دارد این است که مردم نسبت به یکدیگر امر به معروف و نهی از منکر نمی‌کنند.

به گزارش عرش نیوز، حجت الاسلام محمد فتاحی در جلسه حلقه صالحین بیمارستان شهید مصطفی خمینی(ره) ایلام اظهار کرد: یکی از مباحثی که دین اسلام به آن به صورت ویژه پرداخته، مقوله امر به معروف و نهی از منکر است که همه ما باید نسبت به انجام آن در هر شرایطی احساس وظیفه کنیم.

وی افزود: در جوامع غربی مشکلی که وجود دارد این است که مردم نسبت به یکدیگر امر به معروف و نهی از منکر نمی‌کنند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان ایلام تصریح کرد: در نتیجه بسیاری از فسادهای اخلاقی و ناهنجاری های فرهنگی به وجود آمده است که سلامت این جوامع را تحت تاثیر خود قرار داده است.

وی گفت: در کشور اسلامی ما امر به معروف و نهی از منکر مقوله‌ای است که افراد در مقابل ناملایمات به واکنش نشان دهند تا آسیبی به ارزش های اسلامی نرسد و بنابراین این عمل یکی از واجبات دینی است که پرداختن به آن عزم و اهتمام همگانی را لازم دارد.

حجت الاسلام فتاحی در ادامه به تشریح راه های امر به معروف و نهی از منکر در جامعه توسط افراد پرداخت و عنوان کرد: امر به معروف و نهی از منکر می‌تواند دسته‌جمعی و فردی باشد که حتما شعاع عمل جنبه دسته‌جمعی آن بیشتر است بنابر این همه باید خودشان را در برابر ناهنجاری‌های جامعه مسئول بدانند.

علی برجی نیز در این جلسه با بیان اینکه احیای امر به معروف و نهی از منکر سبب پاکی جامعه می شود،اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر احیا گر واجبات دین اسلام است که نقش سازنده و موثری در حفظ حریم ها و صیانت از ارزش های اسلامی و معنوی دارد.

وی افزود: امر به معروف و نهی از منکر راهکاری موثر برای جلوگیری از انواع فساد است.

مدیر داخلی بیمارستان شهید مصطفی خمینی(ره) شهر ایلام تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر ریشه فساد را می‌خشکاندو جامعه را از گزند آسیب های احتمالی محفوظ می دارد./تسنیم

کد مطلب: 262549