توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون اتحادیه اساتید مسلمان:
برجام بهانه‌ای برای جلوگیری از استکبارستیزی نباشد
سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۵۶
معاون بین‌الملل اتحادیه جهانی اساتید مسلمان بابیان اینکه استکبارستیزی تعطیل شدنی نیست گفت: برجام بهانه‌ای برای جلوگیری از استکبارستیزی نباشد.
به گزارش عرش نیوز،حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباس نصیری فرد با اشاره به فشار برخی حزب‌ها و افراد به شورای نگهبان اظهار داشت: مسئله نفوذ بسیار مهم و جدی است و دشمن به برخی از دوستانش در داخل دل‌بسته و مقام معظم رهبری بارها نسبت به نفوذ دشمنان هشدار داده‌اند.

معاون بین‌الملل اتحادیه جهانی اساتید مسلمان با بیان اینکه نفوذ مدنظر آمریکایی‌ها نفوذ در ساختارهای جمهوری اسلامی است تصریح کرد: نفوذ در ساختارهای جمهوری اسلامی خصوصاً ساختارهای قانون‌گذاری مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری و نهادهای تصمیم گیر از برنامه‌های جدی دشمنان بوده که با راهبرد نیرو سازی آنان این استراتژی را عملی می‌کنند.

وی با بیان اینکه هدف دشمنان این است که افرادی را که از منظر سیاسی استحاله شدند و تفکر غرب‌گرایی دارند و خیلی به دستاوردها و آرمان‌های انقلاب اسلامی پایبند نیستند را وارد نهاد قانون‌گذاری کشور کنند افزود: شورای نگهبان به سبب وظیفه‌ای که از جنبه قانونی و شرعی را داراست وظیفه حفظ و صیانت از جمهوری اسلامی را دارد و نباید اجازه بدهند که افرادی را دارای تفکرات این‌چنینی هستند و نسبت به دستاوردها و آرمان‌های انقلاب اسلامی دچار تردید و تزلزل هستند وارد عرصه انتخابات شوند.

نصیری فرد با بیان اینکه افرادی که ممکن است با حضورشان در این نهادها یک انحرافی در نظام جمهوری اسلامی ایجاد کنند نباید وارد عرصه انتخابات شوند خاطرنشان کرد: حمله به شورای نگهبان از این‌جهت است که این شورا درواقع مانع حضور نیروهایی هست که دشمن امید به دستان آن‌ها بسته است و این برنامه طراحی‌شده است و وقتی برنامه رسانه‌های غربی را رصد می‌کنیم و مشاهده می‌کنیم که این موضوعات از سوی آنان مطرح‌شده و برخی رسانه‌ها نیز در داخل به شیوه رسانه غربی‌ها عمل می‌کنند.

وی با بیان اینکه هدف از این هجمه‌ها عقب‌نشینی شورای نگهبان است تصریح کرد: تساهل و تسامح شورای نگهبان از اهداف دشمنان در انتخابات امسال است.

معاون تربیت و آموزش سازمان بسیج اساتید کشور بابیان اینکه هر موقع بناست انتخاباتی در ایران اسلامی صورت بگیرد دشمنان عنوان می‌کنند که مردم ایران اسلامی دیگر خسته شده‌اند و مردم دیگر پای صندوق‌های رأی حضور نمی‌یابند بیان کرد: دشمن ملت ایران را خوب نشناخته و برخی از این حمله‌ها به انتخابات جمهوری اسلامی دائمی است و هدف دشمن از این حرف‌ها ایجاد یاس و ناامیدی در بین مردم انقلابی است.

وی بابیان اینکه دشمن به برخی از عوامل داخلی برای ورود به مجلس خبرگان رهبری دل‌بسته بود گفت: ایستادگی شورای نگهبان در مقابل کسانی که شائبه نفوذ در آنان وجود داشته است دشمن را نسبت به انتخابات در جمهوری اسلامی ناامید کرده و این انتخابات را به اتهام عدم حضور کاندیدا هر جناح و حزب و گروهک انتخابات درستی نمی‌دانند، در صورتی‌ که شورای نگهبان در دوره دوم بسیاری از اصلاح‌طلبان را تائید کرد، به‌گونه‌ای که در تهران اصلاح‌طلبان می‌خواهند لیست کامل ارائه کنند.

نصیری فرد بابیان اینکه کاندیداهای مدنظر دشمنان رد صلاحیت شده‌اند افزود: به سبب رد صلاحیت برخی از کاندیداهای مدنظر رسانه‌های بیگانه، آنان به دنبال ایجاد یاس و ناامیدی در بین مردم نسبت به انتخابات هستند، اما مردم همچون گذشته با حضور خود در انتخابات دشمنان را ناامید کرده و نشان می‌دهند این گفته‌های رسانه‌های بیگانه دروغ خواهد بود.

وی با اشاره به برجام گفت: در برجام تنها آمریکا حضور نداشت و چین و روسیه نیز در این مذاکرات حضور داشتند، بنده قبول ندارم که برجام را به آمریکا گره بزنیم، بخشی از برجام آمریکا بود، گره زدن برجام به آمریکا یک بحث انحرافی است که خود آمریکایی‌ها می‌خواهند این بحث را مطرح کنند که کل برجام یعنی آمریکا و اگر نظر آمریکا نظر مثبتی نباشد برجام به نتیجه نمی‌رسد.

معاون بین‌الملل اتحادیه جهانی اساتید مسلمان با اشاره به سخن مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای مبنی بر اینکه برجام تنها مذاکره در خصوص مسائل هسته‌ای است گفت: ما در ۲۶ نوع تحریم قرار گرفتیم و ۵ نوع تحریم مربوط به هسته‌ای بود و برداشته شد، ضمن اینکه قانون اخیر آمریکایی‌ها در خصوص سفر به اروپا خلاف ماده ۱۴ برجام است، اگر ده‌ها بار از این برجام ها امضا شود مردم اعتمادی به آمریکایی‌ها ندارند و استکباری ستیزی آنان تعطیل شدنی نیست، آمریکا در همین برجام به مردم فهماند که قابل‌اعتماد نیست.

وی بابیان اینکه به‌غیراز این برجام اگر توافق‌نامه‌های دیگری نیز امضا شود مردم بازهم شعار مرگ بر آمریکا را ترک نخواهند کرد خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی با مبنای استکباری آمریکا مشکل دارد و از سیاست و آرمان‌های انقلاب اسلامی مبارزه با کشورهای استکباری است.

نصیری فرد افزود: آمریکا اگر از این روحیه استکباری خود دست بردارد و خیانت‌هایی که نسبت به جمهوری اسلامی انجام داده است جبران کند، اموال بلوکه‌شده ایران اسلامی را بازگرداند و تحریم‌هایی که در خصوص حقوق بشر و به اتهام دفاع از تروریسم به سبب حمایت از فلسطین و لبنان را بردارد و صداقت خود را نشان بدهد شاید مردم ایران نسبت به آنان تجدیدنظر کنند، اما آمریکا دست از دشمنی خود با جمهوری اسلامی بر نخواهد داشت و آمریکا زنده به روحیه استکباری است و هیچ‌وقت دست از روحیه استکباری برنمی‌دارد و جمهوری اسلامی هیچ‌وقت با آمریکا دوست نخواهد شد و سیاست جمهوری اسلامی نسبت به استکبار تغییر نخواهد کرد و امسال نیز پرشورتر از سال گذشته مردم در راهپیمایی حضور خواهند یافت.

منبع:تسنیم
کد مطلب: 389945