توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی : مساجد محور امور هستند
يکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۳
مشاور وزیر و دبیر ستاد عالی کانونهای فرهنگی و هنری مساجد بر حفظ محوریت مساجد تاکید کرد و افزود : باید از این مکان مقدس برای تقویت اخلاص و ایمان و نیز رشد علمی و آگاهی جامعه نسبت به مسایل روز و فناوری های جدید نهایت استفاده را داشته باشیم.
به گزارش عرش نیوز؛حجت الاسلام 'حمیدرضا ارباب سلیمانی' شنبه شب در همایش مهر ولایت و تقدیر از فعالان قرآنی کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی گفت: رهبری در سفر به خراسان شمالی، کانون مساجد را در کنار پایگاه مقاومت بسیج و امام جماعت، عامل پویایی و اتحاد بیشتر مردم دانستند.

وی افزود: توجه به کانون های فرهنگی هنری مساجد یکی از سفارش های رهبر معظم انقلاب در سفر به خراسان شمالی بود که جا دارد در این خصوص سرمایه گذاری بیشتری صورت گیرد.

حجت الاسلام ارباب سلیمانی گفت : اگر می خواهیم این سفارش رهبری در جامعه اجرایی شود باید این مهم از استان خراسان شمالی آغاز شود و سپس در سطح کشور گسترش یافته و نهادینه شود.

وی گفت: امروز استکبار جهانی و در راس آن آمریکا اعتراف دارد که برای رسیدن به اهداف خود در ایران با سه مانع بزرگ روحانیت، بسیج و مسجد مواجه است.

حجت الاسلام ارباب سلیمانی خواستار تنظیم تفاهمنامه بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان بسیج مستضعفین برای تحقق منویات رهبری در خصوص کانون مساجد و اجرای آن در سطح کشور شد.

وی همچنین خواستار توجه بیشتر هیات نظارت بر فعالیت مساجد و عمل به سفارش رهبری در بهره گیری بیشتر از ظرفیت کانون های مساجد شد و گفت: ضروری است در این خصوص شورای فرهنگی نیز در مساجد تشکیل و فعال شود.

وی بر گسترش برنامه های قرآنی در مساجد تاکید کرد و افزود: سرمایه اصلی نظام اسلامی، قرآن و عترت است و تا زمانی که در مسیر گسترش آن در جامعه گام برداریم دشمنان نخواهند توانست بر انقلاب اسلامی غلبه کنند.

امام جمعه بجنورد نیز از حضور مردم ولایتمدار این استان در برگزاری راهپیمایی بزرگداشت دومین سالگرد سفر رهبر معظم انقلاب در مرکز این استان تقدیر کرد و گفت: سفر رهبری، خراسان شمالی را جهانی کرد زیرا در آن زمان دشمتان فکر می کردند با اجرای تحریم علیه ما، استقبالی از معظم له نخواهد شد ولی مردم غیرتمند این خطه با حضور خود دشمنان را مایوس کردند.

حجت الاسلام 'ابوالقاسم یعقوبی'به بیانات رهبری در سفر به استان اشاره کرد و افزود: ایشان در این سفر به مسایل مهمی چون سبک زندگی اسلامی، ازدیاد جمعیت و بسیج به عنوان کلید حل مشکلات اشاره کرده و شناسنامه جدیدی برای مردم خراسان شمالی باز کردند.

در همایش مهر ولایت که در مسجد امام رضا (ع) بجنورد برگزار شد علاوه بر رونمایی از تمبر یادبود 19 مهر، سالروز سفر تاریخی رهبرمعظم انقلاب به خراسان شمالی، از شماری از فعالان قرآنی در مساجد این استان تجلیل شد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 319546