توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
جستجو برای یافتن جسد صیاد غرق شده در آب های کیش بی نتیجه ماند
چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۵۳
جسد و یا بقایای جسد علی فردید که به منظور ماهیگیری، جزیره کیش را ترک کرده پس از گذشت دو هفته هنوز یافت نشده است.
به گزارش عرش نیوز به نقل از ایرنا ، یک فروند قایق موتوری به همراه سه تن از کیشوندان در 17 تیرماه جاری به منظور ماهیگیری جزیره کیش را ترک کرده بود ، یکی از سرنشینان این قایق علی فردید بوده که در فاصله 57 مایلی جنوب غربی جزیره کیش و در محدوده سکوی حفاری رشادت به هنگام شکار ماهی و به دلیل اینکه طناب به دور دست وی پیچیده شده توسط شکار به داخل آب کشیده می شود ، فرد مذکور چند بار به سطح آب آمده اما نجات پیدا نکرده و در نهایت پس از مدت کوتاهی در عمق آب ناپدید شده است .

 
منابع آگاه اظهار داشتند : به دنبال این موضوع و خبررسانی در خواست اعزام شناور امداد رسان به منطقه حادثه شده است که شناور تجسس و ناجی 11 در ساعت 17:40 همانروز به همراه دو نفر ازاعضای خانواده صیاد ناپدید شده به منطقه حادثه اعزام می شوند اما بدون بدست آمدن هیچگونه آثاری از شخص مفقود شده منطقه را ترک و به حوضچه کیش باز می گردند.

 
بر اساس اظهارات منابع مطلع ،در ساعت 21 همانروز شناور تجسس و نجات ناجی 16 نیر از بندرلنگه به منظور ادامه عملیات تجسس به منطقه حادثه اعزام می شود اما به دلیل تاریکی هوا و دریافت هیچگونه اطلاعاتی به مقصد بندر لنگه حرکت می کند .

 
بنا بر اظهارات منابع آگاه ،یک فروند شناور بنام سفیر متعلق به نیروی دریایی سپاه پاسداران و همچنین یک فروند ناو جنگی و یک فروند ناوچه به همراه بالگردی متعلق به آمریکا تا ساعت 20 در منطقه حادثه حضور داشت .

 
طبق مقرارت بین المللی دریانوردی به منظور نجات جان افراد مضطر در دریا ، مراکز تجسس و نجات MRCC کشورهای عضوسازمان بین المللی دریانوردی IMO مجازند تا از ناوهای مستقر در منطقه حادثه درخواست عملیات نجات نمایند که در این راستا مرکز تجسس و نجات MRCC بندرعباس از طریق دستگاه ارتباطی ماهواره ای از ناو و ناوچه های حاضر در منطقه درخواست کمک می کند و خواستار انجام عملیات تجسس در محدوده منطقه حادثه جهت نجات شخص مفقود شده می شود که به همین منظور یک فروند ناو شکن جنگی به شماره ثبت 51 و یک فروند ناوچه به شماره ثبت 11 و بالگرد متعلق به آمریکا مستقر در محدوده منطقه حادثه ، عملیات تجسس را در ساعات اولیه حادثه آغاز می کنند.

 
در ساعت 10:15 همانروز شناور تجسس ناجی 11 به همراه 7 نفر غواص جهت انجام عملیات تجسس ، حوضچه کیش را به مقصد منطقه حادثه ترک کردند.

 
جسد و یا بقایای جسد این صیاد تا به امروز یافت نشده و هیچگونه اطلاعاتی از وی در دست نیست .
کد مطلب: 288749
 
 
 


محمد فردید برادر گمشده
۱۳۹۳-۰۵-۰۵ ۱۱:۵۳:۱۳
ای خبر نگار حرفه ای لطفا دقت کن دروغهایی که در این گزارش چاپ شده اصلاح کن (56429)
 
فرزانه
۱۳۹۳-۰۵-۰۵ ۱۳:۰۵:۳۲
با سلام
بعد از جستجو و مطالعه خبر شما در مورد > تصمیم به ارسال این مطالب دقیق برای شما گرفتم:
آقای علی فردید سالهاست که در کیش زندگی میکنند و همه کسانی که از نزدیک ایشان را می شناسند بخوبی میدانند که ایشان غواصی ماهر و شناگر باتجربه ای هستند و اینکه بوسیله یک ماهی! دچار خفگی و مرگ شده باشند منطقی و قابل قبول نیست و دور از واقعیت است. ایشان در بازار پردیس 1 جزیره کیش مغازه موبایل فروشی دارند و ماهیگیری هم مثل سایر کیشوندان یک تفریحی هست که ایشان گاهی بصورت تفننی انجام میدادند.
اینکه تاکنون با وجود جستجوهای گسترده از ایشان هیچ نشانی یافت نشده است این احتمال را قویتر میکند که ایشان در دریا نیستد و احتمالا به یک خشکی رسیده و زنده ماندن ایشان بعید نخواهد بود (از نظر علم پزشکی هیچ جنازه ای حتی با وجود وزنه های مخصوص غواصی تا دوهفته زیر آب نمی تواند بماند).
پیشنهاد میکنم با اطلاعات صحیح فوق خبر خود را آپدیت بفرمایید. (56438)
 
کیشوند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۰۶-۲۰ ۲۳:۰۰:۳۲
سلام
متاسفانه جنازه ی ایشان درست یک ماه بعد ( 18 مرداد ) در همان محدوده غرق شدن در دریا پیدا شد و طی مراسمی از جزیره کیش تشییع و در شهر خودشان به خاک سپرده شد . روحش شاد و یادش گرامی (58447)