توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
فرمانده انتظامی ناجا:
وضعیت امنیتی سیستان و بلوچستان رو به بهبود است/عدم افزایش بودجه مرزی در جنوب شرق کشور
دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۹
فرمانده انتظامی ناجا گفت: وضعیت امنیتی سیستان و بلوچستان رو به بهبود است.

به گزارش عرش نیوز،سردار اسماعیل احمدی‌مقدم صبح امروز در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران گفت: خوشبختانه اقدامات خوبی طی چند سال اخیر برای ساماندهی و انسداد مرزهای جنوب استان مانند احداث راه مرزی و استقرار برجک انجام شده است.

وی افزود: امیدواریم تا نیمه نخست امسال معابر مرزی اصلی را به کنترل نیروی انتظامی درآوریم و تا پایان سال نیز باقیمانده راه‌های مرزی احداث و تکمیل خواهد شد.

فرمانده انتظامی ناجا خاطرنشان کرد: روز به روز وضعیت امنیتی سیستان و بلوچستان رو به بهبود می‌رود و در مناطق جنوبی استان نیز اقدامات مرزبانی تقویت شده است.

وی عنوان کرد: برای امنیت مرزها گام نخست احداث راه، استقرار پاسگاه‌ها، برق و فیبر نوری و ایجاد موانع است تا شاهد کاهش جرائم مرزی از جمله قاچاق کالا و سوخت در این منطقه باشیم.

فرمانده انتظامی ناجا گفت: امسال با توجه به مشکلات بودجه کشور در زمینه اعتبارات مرزی افزایش نداشته و رقم شبیه سال گذشته است اما سال گذشته رقم مصوب شده به طور کامل تخصیص یافت.

این مسئول با اشاره به راه‌اندازی قرارگاه مرکزی مبارزه با سرقت در 14 استان کشور ادامه داد: در سیستان و بلوچستان آمار سرقت پایین است و دغدغه ما در این منطقه بیشتر کنترل و تلاش برای کاهش جرائمی مانند شرارت و قاچاق کالا و سوخت و انسان بوده که ناشی از مرزی بودن استان است.

وی خاطرنشان کرد: اما در برخی از استان‌ها که آمار جرائم سرقت افزایش داشته است، راه‌اندازی قرارگاه مرکزی مبارزه با سرقت را برای اقدامات کنترلی در آن‌ها از روز گذشته راه‌اندازی کرده‌ایم./فارس

کد مطلب: 273448