توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
صنایع آلاینده استان مرکزی برای کاهش آلودگی هوا برنامه زمان‌بندی ارائه دهند
شنبه ۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۱۱
استاندار مرکزی گفت: صنایع آلاینده این استان به ویژه آلومینیوم و نیروگاه شازند باید برنامه‌ریزی‌های خود را به منظور کاهش آلودگی‌ هوا ارائه دهند.
به گزارش عرش نیوز؛محمدحسین مقیمی ‌پیش از ظهر امروز در کارگروه کاهش آلودگی هوای شهر اراک در استانداری مرکزی با اشاره به اصلاح صنعت در راستای کاهش آلودگی هوای شهر اراک اظهار کرد: کارخانه آلومینیوم بارها برنامه زمان‌بندی شده ای را مشخص کرده ولی برنامه خود را اجرا نکرده است و از مسئولان این شرکت  انتظار می‌رود ظرف مدت تعیین شده در راستای مسائل زیست محیطی به موفقیت دست پیدا کند.

وی افزود: باید دید 22 دیگی که در حال حاضر در آلمینیوم اصلاح شده و وارد مدار تولید شده‌اند مشکلات محیط زیستی نداشته باشند و بررسی‌های لازم در این زمینه انجام شود.

استاندار مرکزی با اشاره به لزوم ادامه کار کارخانه آلمینیوم گفت: این شرکت سهم بسزایی در ایجاد اشتغال استان داشته و دولت نیز از آن حمایت می‌کند اما باید توجه داشت که تولید تحت هر شرایطی انجام نشود و مشکلات این کارخانه باید رفع و بررسی شود و مدیرعامل آلمینیوم نیز باید گزارشات لازم را به سازمان صنعت ومعدن داده و نیز موظف است در این زمینه کار کنند تا مشکلات برطرف شود.

مقیمی ‌تصریح کرد: با توجه به ارائه برنامه زمان‌بندی دقیق آلمینیوم مسئولان این سازمان باید به صورت دقیق برنامه ارائه داده و بگویند که چه زمانی 320 دیگ آلمینیوم‌سازی فیلتراسیون و اصلاح می‌شوند.

وی افزود: هدف اصلی این بوده که تولید همراه با ایجاد اصلاحات حفظ شود و تمام کارخانه‌ها برنامه زمان‌بندی کارهای خود را در در راستای کاهش آلودگی هوای اراک ارائه داده بدون آنکه تولید لحظه‌ای متوقف شود.

استاندار مرکزی تصریح کرد: ما هنوز به تمام اهداف خود در زمینه کاهش آلودگی هوای اراک نرسیده‌ایم و بایدکا‌رها هر چه سریع‌تر انجام شود تا آلودگی‌های مختلف در هوای شهر اراک هم‌گرائی نداشته باشند و اثر یکدیگر را زیاد نکنند.

مقیمی با اشاره به افزایش نیاز گازی کشور در فصل سرما گفت: تا زمانی که هوا آنقدر سرد نشده که ما نیاز به گاز بیشتری داشته باشیم باید کارخانه‌ها از گاز استفاده کنند و سوخت مازوت را همچنان کنار بگذارند.

وی افزود: وزارت نیرو، نفت و محیط زیست در استان باید دستورالعملی مبنی بر کاهش آلودگی ارائه دهند تا ما طبق آن دستورالعمل رفتار کنیم.

استاندار مرکزی با اشاره به دیگر مشکلات آلودگی شهر اراک گفت: سازمان محیط زیست و صنعت ومعدن استان نیز باید در زمینه جایگزینی تاکسی‌ها و خودروهای فرسوده، موتور‌سیکلت‌ها، کارگاه تولیدی در داخل شهر و موارد دیگر کار کنند و گزارشات خود را در این راستا ارائه دهند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 333045