توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
شهنازی: 'معروف' به عنوان برند والیبال ایران شایستگی حضور در لیگ اروپا را دارد
پنجشنبه ۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۷
مربی سابق تیم ملی والیبال ایران گفت: 'سعید معروف' به عنوان برند والیبال ایران در سطح جهان شناخته شده است و برای تثبیت والیبال کشورمان شایستگی پیوستن به لیگ اروپا را دارد.
به گزارش عرش نیوز؛'ناصر شهنازی' افزود: سعید معروف یکی از بهترین پاسورهای حال حاضر جهان است که به عنوان یک بازیکن بین المللی و کاملا حرفه ای باید باحضور در لیگ های مطرح اروپایی شایستگی های خود را بیشتر از این به نمایش بگذارد.

سرمربی تیم آلومینیوم المهدی بندرعباس اظهارکرد:امروزه نیاز اساسی ورزش ماملحق شدن به ورزش حرفه ای روز دنیاست و در کنار آن والیبال ایران زمانی می تواند سیر صعودی خود را حفظ کند که زمینه حضور والیبالیست های ایرانی در لیگ های مطرح جهان فراهم شود.

شهنازی گفت: مراودات بین المللی والیبالیست های ملی پوش ایران با سایر کشورها می تواند بستر مناسبی درجهت کسب تجربیات بیشتر و ساختن آینده ای روشن برای ورزشکاران شایسته کشورمان ایجاد کند.

وی ادامه داد: دعوت از سعید معروف برای ملحق شدن به تیم زنیت کازان روسیه یک فرصت طلایی برای این بازیکن است چرا که این تیم روسیه ای یکی از بهترین تیم های حال حاضر اروپاست و شاید دیگر چنین فرصتی برای این بازیکن فراهم نشود.

شهنازی گفت: درست است رفتن معروف ضربه بزرگی به تیم شهرداری ارومیه وارد می کند ولی در کنار این مسئله باید در نظر بگیریم که رفتن این بازیکن باعث تقویت و ثبات والیبال ایران دربین جهانیان می شود.

این مربی بین المللی ارومیه ای گفت: به نظر من مردم ارومیه به جای ناراحت شدن باید افتخار کنند که بازیکن محبوب شهرشان در بهترین لیگ اروپایی توپ می زند و باید با دل و جان و کاملا روشن بینانه با این مسئله کنار بیایند.

شهنازی گفت: البته می دانم که هواداران نگران این مسئله هستند که شاید با رفتن معروف فرصت قهرمانی تیم شهرداری ارومیه از دست برود ولی با توجه به شناختی که از والیبال ارومیه داریم به جرات می توان گفت که ارومیه حتی بدون سعید معروف هم پتانسیل و شایستگی راهیابی به فینال و کسب عنوان قهرمانی را دارد.

وی گفت: سعید معروف در اوایل فصل پیشنهادات بسیاری از باشگاه های مختلف خارجی داشت ولی پیشنهاد تیم زنیت کازان روسیه یک مسئله کاملا متفاوت است و در واقع معروف نمی خواهد چنین فرصت طلایی و مهمی را از دست بدهد و تصمیم به رفتن گرفته است.

وی گفت: من به عنوان یک مربی به خوبی می توانم نگرانی های مسئولان باشگاه، کادر فنی و بازیکنان تیم شهرداری ارومیه را به خاطر از دست دادن بهترین مهره تیم شان درک کنم ولی باید در چنین موقعیت بحرانی منطقی و روشن بین بود و اگر بخواهیم والیبال جهانی داشته باشیم باید تفکرات مان نیز جهانی باشد.

شهنازی در خصوص مشکلات پیش روی تیم آلومینیوم المهدی هرمزگان در لیگ امسال گفت: متاسفانه امسال بودجه این باشگاه با 50 درصد کاهش مواجه است و این امر باعث شد سختی های زیادی را متحمل شویم ولی با این حال بازیکنانم انگیزه بسیار بالایی برای ادامه بازی ها دارند و کاملا در اختیار تیم بودند.

وی ادامه داد: تیم هرمزگان در بازی های رفت در عین شایستگی و جنگندگی بالایی که داشت نتایج خوبی کسب نکرده است ولی جدیت بازیکنان این امیدواری را برای کادر فنی ایجاد کرده که بتوانیم در دور برگشت امتیازات از دست را به نوعی جبران کنیم.

سعید معروف پاسور و کاپیتان تیم ملی والیبال که عنوان بهترین پاسور جهان را نیز در پرونده کاری خود دارد، امسال با باشگاه شهرداری ارومیه قرارداد دارد.

این بازیکن با پیشنهاد یک میلیون یورویی (40 میلیارد ریال) باشگاه زینت کازان روسیه نیز مواجه است و در صورت موافقت با انتقال او، دور برگشت لیگ برتر والیبال که از دهم دی ماه آغاز می شود در تیم شهرداری ارومیه نخواهد بود.


منبع:ایرنا
کد مطلب: 346645