توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
راه ملی پاتاوه به دهدشت حمل و نقل مرکز به جنوب کشور راآسان می کند
يکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۱
استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: بهره برداری از پروژه ملی راه ارتباطی در دست ساخت پاتاوه به دهدشت حمل و نقل مرکز به جنوب کشور و جنوب این استان را آسان خواهد کرد.
به گزارش عرش نیوز؛سید «موسی خادمی » روزیکشنبه در دیدار از این پروژه شتاب بخشی اجرای این طرح مهم راهسازی را علت دیدارها و نظارت مستمر مسوولان اجرایی از آن اعلام کرد.

وی به لزوم توجه ویژه وزارت راه وشهرشازی به تامین اعتبار و بهره برداری از اجرای این طرح ملی اشاره کرد و گفت: از پنج هزار و 300متر طول 12تونل این پروژه تاکنون سه هزار و 900 متر حفاری شده است.

استاندار کهگیلویه وبویراحمدگفت: از مزایای ساخت این راه ارتباطی حدود 300 هزار نفر از جمعیت استان در شهرستانهای کهگیلویه ، چرام، لنده وبهمئی به صورت مستقیم و غیرمستقیم بهره مند خواهد شد که علاو ه بر این، راه ارتباطی مرکز به بنادر جنوب کشور به صورت چشمگیر کاهش خواهد یافت.

سرپرست کارگاه پروژه راه پاتاوه به دهدشت پیشرفت فیزیکی این طرح را حدود 64درصد اعلام کرد.

سید« عبدالحمید حسینی نسب » افزود: یک هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار برای این طرح هزینه شده و به 250 میلیارد تومان دیگر برای تکمیل نیاز دارد.

وی مطالبات این پروژه را حدود 250 میلیاردتا 300میلیارد ریال اعلام کرد.

به گفته ی معاون عمرانی استاندار کهگیلویه وبویراحمد از این راه ارتباطی به طول 136کیلومتر از سمت دهدشت 28کیلومتر و از سمت یاسوج 34 کیلومتر تاکنون آسفالت شده است.

«پژمان نیک اقبالی» به اجرای بخش زیادی از 12 حلقه تونل و 80 درصد از کار ساخت 500 پل این مسیر خبر داد.

وی تصریح کرد: برای سال آینده 500 میلیارد ریال اعتبار برای این پروژه پیش بینی شده است.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 350848