توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی: لبه تیز هجمه های فرهنگی دشمنان به طرف دانشگاه هاست
چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۵۰
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: لبه تیز هجمه های فرهنگی دشمنان به طرف دانشگاه هاست.
به گزارش عرش نیوز؛آیت الله 'محسن مجتهد شبستری' شامگاه سه شنبه در دیدار مدیران نهاد رهبری در دانشگاه های استان با وی، افزود: استکبار به دلیل ناتوانی درعرصه های دیگر از راه فرهنگی وارد میدان شده تا با نفوذ در بین جوانان به اهداف شوم خود دست یابد.

وی با تاکید بر اهمیت نهاد رهبری در دانشگاه ها به عنوان پل رابط بین دانشگاه ها و رهبری، گفت: نهاد رهبری در دانشگاه ها با تلاش در مسیر راه اندازی کرسی های آزاد اندیشی و دوری از مسایل حاشیه ای و جناحی بیشتر می توانند در دانشگاه ها نقش ایفا کنند.

آیت الله مجتهد شبستری با اشاره به اینکه به شخصه حضور و تدریس در دانشگاه را بهتر از هر خدمتی می دانم، از روحانیون و مدیران نهاد رهبری در دانشگاه ها خواست با حرکت در خط ولایت فقیه در رشد علمی و فرهنگی دانشگاه ها و دانشجویان تلاش کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: وجود شهدایی چون مطهری، مفتح و بهشتی در دانشگاه ها منشا تحولات زیادی شد که امروز نیز روحانیون در این عرصه باید بتوانند به شبهات ایجاد شده دشمنان در دانشگاه ها پاسخ دهند.

مدیر نهاد رهبری در دانشگاه های آذربایجان شرقی نیز در این دیدار با ارایه گزارشی از فعالیت های این نهاد ،گفت: در دانشگاه های استان 10 دفتر نهاد رهبری فعال است که فعالیت در مسایل قرآنی و فرهنگی دانشگاه ها از اهداف آن ها محسوب می شود.

حجت الاسلام خدیوی افزود: فضای فرهنگی و معنوی مناسبی در دانشگاه های استان حاکم است و نهاد رهبری در دانشگاه ها با برنامه ریزی های مناسب با همکاری استادان و دانشجویان برای رشد علمی و فرهنگی دانشگاه ها تلاش می کنند.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 331849