توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
وحدت شیعه و سنی فتنه‌های غرب علیه مسلمانان را خنثی می‌کند
سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۷
امام جمعه موقت اصفهان گفت: آمریکا و اسرائیل امروز به نام ائتلاف علیه داعش به روی صحنه آمدند و به این گروه وحشی و آدم کشی سلاح می‌دهند اما وظیفه ما این است که برای سرکوب این فتنه، وحدت بین شیعه و سنت را تقویت کنیم.

به گزارش عرش نیوز؛حجت‌الاسلام و المسلمین محمدتقی رهبر پیرامون هفته وحدت و اهمیت گرامیداشت این هفته اظهار داشت: امروز مهم‌ترین مسئله امت اسلامی، وحدت امت بوده و هر مسلمانی از هر فرقه و گرایشی همین‌که به دین اسلام و اصول اسلامی باور دارد و روبه کعبه نماز می‌خواند، باید دست به دست هم داده و در مقابل استکبار جهانی و صهیونیست صف‌آرائی کند تا دشمن مشترک خود را از میان بردارد.

وی افزود: روا نیست که مسلمانان اهل سنت و تشییع علیه یکدیگر سخنی بگویند، هرچند که برخی از رسانه‌ها توسط بیگانگان در کشورهای آمریکا و انگلیس به اختلافات میان این 2 دامن می‌زنند. این رسانه‌ها مزدوران امپریالیسم و صهیونیست هستند، بنابراین خط مشی امت اسلام باید وحدت باشد و تفرقه‌افکنان را از خود دور کنند.

امام جمعه موقت اصفهان با بیان اینکه چند تن از علمای اهل سنت در عراق ترورهای اخیر را به گردن شیعه انداختند که آیت‌الله سیستانی بالافاصله این اقدام را محکوم کرد، تصریح کرد: خوشبختانه مرجعیت عراق کاملا متوجه مسائل بوده و رهبری نظام نیز تذکرات لازم را پیرامون شناخت دشمن مشترک ارائه کرده‌اند و ما وحدت نظر داریم که باید این دشمن مشترک را از میان برداریم.

وی با بیان اینکه ترویج وحدت شیعه و سنی یک واجب است، گفت: به طور خاص گروه تروریستی داعش ساخته و پرداخته دست آمریکا و اسرائیل بوده و مرتجعین منطقه و در صدر آنها آل‌سعود بوده که با صهیونیست‌ها و آمریکائی‌ها به نام اسلام برای بدنام کردن اسلام یک روز القائده، یک روز طالبان و امروز نیز گروه تروریستی داعش را برای نابودی اسلام خلق کرده‌اند اما باید با حضور مردم و فتوای مرجعیت عراق و کمک ایران اسلامی، این فتنه را خاموش کرد.

حجت‌الاسلام رهبر بیان کرد: آمریکا و اسرائیل امروز به نام ائتلاف علیه داعش به روی صحنه آمدند و به این گروه وحشی و آدم کشی سلاح می‌دهند و وظیفه ما این است که برای سرکوب این فتنه، وحدت بین شیعه و سنت را تقویت کنیم.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 351847