توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
امام جمعه اهل تسنن گناوه:
وحدت لازمه موفقیت مسلمانان برابر دشمنان است
دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۰۳
امام جمعه اهل تسنن گناوه با تاکید بر وحدت اسلامی گفت: برقراری وحدت لازمه موفقیت مسلمانان برابر بدخواهان و دشمنان اسلام است.
به گزارش عرش نیوز؛«شیخ محمد فاروقی» روز دوشنبه درجمع مسوولان گناوه با ذکر این نکته که جهان اسلام دربرهه حساسی قرار دارد افزود: در شرایط کنونی نیاز بیداری و هوشیاری امت اسلامی مقابل دشمنانی که در ظاهر و یا باطن برای لطمه زدن و ایجاد دو دستگی در اسلام متحد شده اند بیش از پیش احساس می شود.

وی گفت: تاریخ اسلام گواه است که هر زمان وحدت و همدلی بین مسلمانان حاکم بوده آنها پیروز شدند و دشمن را ناکام گذاشتند اما هر وقت دو دستگی و اختلاف بوده حاصلی جز شکست و تلخی نداشته است.

فاروقی افزود: اگر بخواهیم به پیشرفت و ترقی برسیم و در جهان امروز حرفی برای گفتن داشته باشیم باید به اصل وحدت میان همه مذاهب توجه کنیم زیرا در سایه اتحاد و همدلی می توانیم کشوری آباد مقتدر و برخورداری از جایگاه ویژه درجهان داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه لازمه وحدت عمل است افزود: باید همه دست به دست هم دهیم و با پرداختن به کارهایی که باعث نزدیکی دلها می شود از حواشی که باعث حساسیت در بین مذاهب می شود پرهیز کنیم.

وی ضمن رد تعصب وافراطی گری مذهبی در همه زمینه ها گفت: نتیجه تعصب کورکورانه و نفی دیگران شکل گیری گروههای تندرو، معاند وضد بشری مانند داعش است.

فاروقی افزود: گروه تروریستی داعش که زاییده تفکرات افراط گرایانه است باحمایت بیگاناگان بود، لطمه زیادی به نام دین مبین اسلام وارد کرد.

امام جمعه اهل تسنن بندر گناوه گفت: همه واقفیم که چگونه دشمنان اسلام، این گروهک تروریستی، خشن و بی حد و مرز را حمایت و از آنها به عنوان حربه ای برای بدنام کردن اسلام و راه اندازی اختلاف های طایفه ای بین مسلمانان بهره می برند.

وی خاطرنشان کرد که اهل تسنن شهرستان گناوه سالهاست که با برادران شیعه بدون هرگونه اختلاف زندگی دوستانه و مسالمت آمیزی دارند و در راه اعتلای نام اسلام و میهن از هر کوششی دریغ نکرده و نخواهند کرد.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر واقع است و بخشی از جمعیت این شهرستان را برادران اهل تسنن تشکیل می دهند.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 351540