توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
عبدللهی:
سیاست افزایش جمعیت فرایندی زمان بر است
دوشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۵۱
گرگان- مدیرکل امور زنان وخانواده استانداری گلستان گفت: سیاست افزایش جمعیت فرایندی زمان بر است .
به گزارش عرش نیوز: فائزه عبداللهی، عصر دوشنبه، در نشست کارگروه جمعیت استان گلستان، با یادآوری این که ۲۵ سال برای فرزند کمتر در جامعه تبلیغ شده، گفت: اکنون می‎گوییم که نرخ جمعیت باید افزایش پیدا کند که بروز این اتفاق نیازمند سپری شدن زمان است.

وی با بیان اینکه فرهنگ‌سازی رشد جمعیت زمان‌بر است، تصریح کرد: افزایش جمعیت در کوتاه‎مدت میسر نیست و باید فرآیندی تعریف شود که با در نظر گرفتن تمامی شرایط اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی حتی سیاسی امکان رشد جمعیت وجود داشته باشد.

عبداللهی اظهار کرد: نقش تبلیغات در سیاست‎های جمعیتی مهم است، افزایش جمعیت یک کار فرهنگی است که از طریق انسجام و همکاری یک گروه کاری بازتاب بهتری در جامعه به دنبال خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه فقط ادارات بهداشت متولی افزایش جمعیت نیستند، خاطرنشان کرد: ادارات بهداشت بیشترین سهم را در افزایش جمعیت دارند.

عبداللهی افزود: ما نگران سلامت بخشی از جامعه هستیم که فرزندآوری برای آنها خطراتی به دنبال دارد بنابراین در سیاست‎های جمعیتی باید بسیاری از مسائل مورد توجه جدی باشد.

این مقام مسئول بیان داشت: اگر جمعیت کشور به سمت پیری پیش برود آن وقت منابع مالی باید صرف مسائل سال‌خوردگان شود.

مدیرکل امورزنان وخانواده استانداری گلستان گفت: دستگاه‎هایی که قرار است در افزایش نرخ جمعیت نقش‎آفرین باشند باید پکیجی از خدمات خود را ارائه کرده تا امید به زندگی را در جامعه افزایش دهند.

عبداللهی بر لزوم بسته‎های آموزشی و تیزرهای تبلیغاتی در زمینه افزایش جمعیت از سوی صدا و سیما و مرکز بهداشت استان تاکید کرد و افزود: حوزه علمیه نیز با جمع‎آوری احادیث و روایات در خصوص افزایش جمعیت و در اختیار قرار دادن آن به سایر دستگاه‎ها نقش مهمی در این زمینه ایفا کند.

وی با بیان اینکه اقتدار ایران در چند دهه اخیر مرهون خلاقیت، نوآوری و به روز بودن علمی بوده است، گفت: کشورهایی که در زمینه علمی مدعی هستند از خلاقیت جوانان ایرانی می‎ترسند چراکه جوانان ما با کسب رتبه‎های علمی، دنیا را به زانو درآورده است که این مهم مدیون جوان بودن جامعه است.

منبع: مهر
کد مطلب: 362430