توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
کارشناسی نادرست دلیل اصلی رکود پروژه‌های تاریخی شهرستان کهگیلویه است
شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۳
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: کارشناسی نادرست دلیل اصلی رکود پروژه‌های تاریخی همچون پتروشیمی و سیمان سپو شهرستان کهگیلویه است.
به گزارش عرش نیوز؛شامگاه جمعه سید موسی خادمی در نشست بررسی پروژه‌های عمرانی شهرستان کهگیلویه،هدف از این نشت را با توجه بر اینکه چند سالی رکود بر پروژه‌های عمرانی حاکم بوده است و به علت ورود تخصیص جدید نیاز به برنامه‌ریزی مجدد دانست و اظهار کرد: امروز در کهگیلویه با حضور فرماندار و مدیران کل آخرین وضعیت تخصیص و پیشرفت فیزیکی اکثر پروژه‌ها را بررسی کردیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه اکثر پروژه‌ها وضعیت مناسبی دارند، بیان کرد: در شهرستان کهگیلویه تعداد زیادی پروژه‌های فعال وجود دارد ولی به علت محدود بودن منابع مالی نسبت به نیاز پروژه‌ها با مشکلاتی رو به رو هستند.

خادمی عمده دلایل رکود پروژه‌های عمرانی شهرستان کهگیلویه را کارشناسی‌های غلط در گذشته و وجود مطالبات سنگین پیمانکار پروژه دانست و افزود: تذکرات لازم داده شده و امیدواریم شاهد رشد این پروژه‌ها با تأمین اعتبارات جدید باشیم.

وی با اشاره به اینکه در حوزه پروژه‌های اقتصادی وضعیت مطلوبی در کهگیلویه وجود ندارد، ابرازکرد: باتوجه به ظرفیت مناسب این منطقه از سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در این شهرستان دعوت می‌کنیم.

خادمی بابیان اینکه برای پیشرفت پروژه‌های شهرستان کهگیلویه از تسهیلات صندوق ملی استفاده می‌کنیم،عنوان کرد: در حوزه کشاورزی و صنعتی با توجه به شهرک صنعتی کهگیلویه که امکانات لازم را دارد از ورود سرمایه‌گذارن در این حوزه حمایت و استقبال می‌کنیم.

وی تصریح کرد: از کل اعتبارات ملی، نفت و ماده 180 شهرستان کهگیلویه مبلغ 50 میلیارد تومان نزدیک به 35 میلیارد تومان تخصیص یافته است.

خادمی مهم‌ترین پروژه‌های عمرانی شهرستان کهگیلویه را پروژه ملی تأمین آب اراضی دهدشت غربی که نیازمند 110میلیارد تومان اعتبار است و کارخانه آجر عنوان کرد.

وی اظهار کرد: متأسفانه چند پروژه تاریخی کهگیلویه از جمله پروژه سیمان سپو و پتروشیمی دهدشت به علت کارشناسی نادرست راکد مانده‌اند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 319230