توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
لزوم احیای صنعت توریسم در آذربایجان غربی
سه شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۲۸
نماینده مردم تکاب، شاهین‌دژ و تکاب بر لزوم احیای صنعت توریسم در آذربایجان غربی تاکید کرد و آن را یکی از ضروریات توسعه اقتصادی استان عنوان کرد.
به گزارش عرش نیوز:
حجت‌الاسلام روح‌الله بیگی اظهار داشت: آذربایجان غربی با وجود بناهای مهم تاریخی، جاذبه‌های گردشگری و طبیعت بکر دارای استعداد بالای برای توسعه صنعت توریسم است.

وی احیای صنعت توریسم در آذربایجان غربی را یکی از ضروریات توسعه اقتصادی این استان عنوان کرد و افزود: باید با تمام توان بسترهای لازم برای افزایش گردشگران خارجی و داخلی این استان را فراهم کنیم.

بیگی به ایجاد اقتصاد پویا در استان اشاره کرد و گفت: توجه و احیای صنعت توریسم آذربایجان غربی می‌تواند راهکاری برای تحقق اقتصاد پویا در این استان باشد.

وی افزود: توجه به شرایط اقتصاد کنونی آذربایجان غربی و بحران بیکاری در این استان همچنین توجه به ظرفیت‌های گردشگری می‌تواند تا حد قابل توجهی به بحران بیکاری و همچنین ایجاد اشتغال جایگزین کمک کند.

نماینده مردم شاهین‌دژ، تکاب و میاندوآب در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مسئولان باید توجه بیشتری به آثار تاریخی شهرستان‌های استان داشته باشند و با مدیریت جهادی زمینه را برای جذب گردشگران داخلی و خارجی فراهم آورند.

بیگی مشارکت مردم را در توسعه صنعت توریسم این استان مهم عنوان کرد و افزود: جاذبه‌های گردشگری یکی از مولفه‌های مهم تحقق اقتصاد مقاومتی بوده که می‌تواند با عزم ملی مردم آذربایجان غربی و مدیریت جهادی مسئولان ذیربط محقق شود.

نماینده مردم شاهین‌دژ، تکاب و میاندوآب در مجلس شورای اسلامی، نبود زیرساخت‌های جامع میراث فرهنگی استان را یکی از مهم‌ترین عواملی دانست که سیر پیشرفت صنعت توریسم آذربایجان غربی را کند کرده است.

بیگی به مهم‌ترین و معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری حوزه تفکیکی خود اشاره کرد و گفت: سه شهرستان میاندوآب، تکاب و شاهین‌دژ زمینه بسیار مناسبی برای تبدیل شدن به قطب گردشگری استان دارند.

به گزارش فارس، تکاب با وجود آثار باستانی فراوان و دیرین و منابع طبیعی و معدنی در اطراف آن، یکی از غنی‌ترین شهرستان‌های آذربایجان غربی است.

از مناطق دیدنی این شهرستان کوه زندان، آبشار قینرجه، آب گرم‌های مختلف، چمن متحرک و تخت سلیمان است.
منبع:فارس
کد مطلب: 307035