توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار بوشهر:
کمیسیون تعامل وزارت نفت با استانداری بوشهر تشکیل می‌شود
چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۱
استاندار بوشهر گفت: با توجه به اینکه استان بوشهر در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی جایگاه مهمی در کشور دارد، کمیسیون تعامل وزارت نفت با استانداری بوشهر تشکیل می‌شود.
به گزارش عرش نیوز؛مصطفی سالاری صبح امروز در نشست با مسئولان استان بوشهر عملکرد مجموعه مدیران دستگاه‌های استان بوشهر را مطلوب توصیف کرد و اظهار داشت: مدیران دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر علاوه بر تجربه کافی  در تحقق سیاست‌های دولت تدبیر و امید پر تلاش و فعال هستند.

وی با اینکه برای توسعه فعالیت‌های اقتصادی تفاهم‌نامه‌هایی با کشور قطر منعقد شده است تصریح کرد: برای تعامل استان بوشهر با کشور قطر از سه ماه پیش مباحثی انجام شد که باتوجه به سفر معاون وزیر امور خارجه قطر به تهران مباحث مربوط به بوشهر نیز در این سفر مورد بررسی قرار گرفت.

استاندار بوشهر افزود: برای توسعه مناسبات تجاری و اقتصادی استان بوشهر با قطر نماینده اتاق بازرگانی این استان قراردادهای تقاهم‌نامه را فی‌مابین استان بوشهر و قطر پیگیری می‌کند.

سالاری از تشکیل کمیسیون تعامل استان بوشهر با وزارت نفت خبرداد و گفت: با توجه به اینکه استان بوشهر در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی جایگاه مهمی در کشور دارد، کمیسیون تعامل وزارت نفت با استانداری بوشهر تشکیل می‌شود.

وی افزود: برای تشکیل این کمیسیون کارشناسان در حال تدوین ضوابط و برنامه‌های آن هستند.

استاندار بوشهر با تاکید بر حمایت از تیم‌های ورزشی گفت:هفته آینده مذاکراتی با صاحبان صنایع بزرگ استان بوشهر برای حمایت از تیم‌های ورزشی انجام می‌گیرد.

وی، با بیان اینکه 75 درصد اعتبارات عمرانی استان بوشهر تخصیص یافته است تصریح کرد: از این میزان اعتبار تخصیصی 68 درصد آن پرداخت شده است.

سالاری از تدوین نقشه راه سند توسعه استان بوشهر خبرداد و خاطرنشان کرد: سند توسعه استان بوشهر تکمیل شده ومطالعات تفضیلی آن تا دو هفته دیگر با انتخاب مشاور اجرایی می‌شود.

استانداربوشهربه  اعتبارات سال آینده اشاره کرد وگفت: اعتبارات  استانها در سال آینده بین 30 تا 35 درصد کاهش دارد ولی تلاش می‌شود اعتبارات عمرانی استان نسبت به امسال تغییر نداشته باشد.

وی از افتتاح بزرگراه برازجان به گناوه تا پایان امسال خبرداد وگفت: اولویت طرح‌های راهسازی در استان بوشهر، چهار خطه شدن محور گناوه به دیلم و اهرم به برازجان است.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 344232