مدرسه‌ای در گچساران با عنوان 9 دی نامگذاری شد
دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۲۸
با حضور مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد، مدرسه‌ای ابتدایی در گچساران به نام 9 دی نامگذاری شد.
مدرسه‌ای در گچساران با عنوان 9 دی نامگذاری شد

عرش نیوز:
 صبح امروز و با حضور هادی زارع‌پور، مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد، امام جمعه، مسئولان نظامی و انتظامی، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر دوگنبدان همچنین جمعی از مسئولان ادارات، دستگاه‌های اجرایی یک باب مدرسه ابتدایی پسرانه در این شهرستان به نام 9 دی نامگذاری شد.

این مدرسه جدیدالتأسیس شش کلاسه که در محل کارکنان، کوچه 22 جنوبی واقع شده است به مناسبت سالروز حماسه 9 دی به این عنوان نامگذاری شد که تابلوی 9 دی این مدرسه توسط مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد رونمایی شد.

یدالله مرادی، رئیس آموزش و پرورش گچساران در حاشیه این نامگذاری در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در گچساران اظهار کرد: 9 دی یکی از مهم‌ترین و تاریخی‌ترین روزهای بزرگ تاریخ انقلاب اسلامی و به نوعی بیمه‌کننده و ضامن انقلاب است.

وی افزود: 9 دی قیام پابرهنگان بصیر و مدافع اسلامیت نظام در برابر مردودی‌های مرفه بی‌درد و بی‌بصیرت دجال‌های عصر مدرنیسم بود که با آتش زدن خیمه‌های عاشورایی رقص و پایکوبی به راه انداختند.

مدیر آموزش و پرورش گچساران تصریح کرد: گرامیداشت 9 دی و برگزاری مراسمات در سراسر کشور، پاسداشت درایت و هوشمندی مردم آگاه و زمان‌شناس ایران اسلامی است که باید با شکوه هر چه بیشتر برگزار شود.

مرادی با اشاره به نامگذاری یک باب مدرسه در گچساران با عنوان 9 دی گفت: نامگذاری این مدرسه در راستای گرامیداشت و اهمیت حماسه 9 دی همچنین آشنایی نسل آینده با این روز بزرگ و تاریخی است./فارس

کد مطلب: 184032