توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
لزوم شکل‌گیری بنیاد دانشگاه آیت‌الله حائری در میبد
شنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۲۵
معاون اداری و مالی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از حمایت وزارت علوم بر ضرورت شکل‌گیری بنیاد دانشگاه آیت‌الله حائری در میبد تاکید کرد.
به گزارش عرش نیوز؛ محمدحسین امید در مراسم افتتاح آمفی تئاتر مرکزی دانشگاه میبد اظهار داشت: پیشرفت‌های دانشگاه میبد در چند ساله اخیر بسیار چشمگیر بوده و این پیشرفت‌ها مرهون تلاش‌ها و همدلی مسئولان این دانشگاه است.

معاون اداری و مالی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بیان کرد: اگر روند پیشرفت‌های دانشگاه میبد به همین شکل ادامه پیدا کند، در آینده‌ای نزدیک شاهد تبدیل شدن دانشگاه میبد به یک دانشگاه شاخص خواهیم بود.

وی با بیان اینکه شهرستان میبد به تدریج شهرستان دانشگاهی می‌شود، عنوان کرد: لازم است مجموعه‌ای برای حمایت از دانشگاه این شهرستان شکل بگیرد.

امید خاطرنشان کرد: بنیاد دانشگاه آیت‌الله حائری لازم است به منظور حمایت از دانشگاه ایجاد شود و خیران در قالب این بنیاد بتوانند اقدامات ارزشمندی برای دانشگاه‌های این شهرستان بردارند.

معاون اداری مالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری عنوان کرد: امام جمعه میبد شخصیتی دانشگاهی و فرهیخته است و ایشان بهترین گزینه برای هدایت و محوریت این مرکز هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: دانشگاه میبد جای پیشرفت و توسعه بسیاری دارد و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری،‌ بر اساس وظایف خود، از چنین دانشگاه‌هایی به طور ویژه حمایت خواهد کرد.

امید همچنین با اشاره به مشکلاتی که دانشگاه‌های مختلف کشور با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، خاطرنشان کرد: مشکلات ویژه دانشگاه میبد یا استان یزد نیست بلکه حتی دانشگاه‌های قدیمی که از آنها به عنوان دانشگاه مادر یاد می‌شود نیز با مشکلاتی مواجه هستند.

وی عدم توسعه متوازن را یکی از مشکلات همه دانشگاه‌های کشور خواند و گفت: دانشگاه‌ها اغلب بر اساس برنامه پیش نمی‌روند به همین دلیل توسعه آنها همه‌جانبه نیست اما معتقدیم اگر کار بر اساس برنامه پیش برود، اهداف دانشگاه‌ها زودتر محقق می‌شود.

امید تصریح کرد: اگر دانشگاهی با برنامه باشد، به طور قطع کمک‌های وزارت علوم، خیران منطقه، مسئولان و ... در رفع مشکلات آن تاثیرگذار خواهند بود اما بی‌برنامگی آفت بزرگ دانشگاه‌های کشور است.

وی از دیگر مشکلات دانشگاه‌های کشور به منابع انسانی، مشکلات موجود در مسیر جذب نیرو، منابع مالی، زیرساخت‌ها و ... برشمرد.

امید در مورد دانشگاه‌های پیام نور نیز تصریح کرد: معتقدیم توسعه کمی دانشگاه‌های پیام نور دیگر باید متوقف شود و به کیفیت تحصیل علم در این دانشگاه‌ها پرداخته شود.
منبع:فارس
کد مطلب: 253233