توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
امام رضا (ع) نگین طلایی ایران اسلامی است
يکشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۰
امام جمعه دماوند گفت: امام رضا (ع) هم‌چون نگینی طلایی در ایران اسلامی می‌درخشد و امروز نگاه همه مسلمانان به ایران و این نقطه امید است.
به گزارش عرش نیوز:
حجت‌الاسلام والمسلمین محمد علاءالدینی در حاشیه جشن میلاد با سعادت حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) در مسجد جامع دماوند، ضمن تبریک به مناسبت این میلاد خجسته اظهار داشت: امروز نگاه همه مسلمانان به خصوص ایرانیان به خراسان رضوی است.

وی با بیان اینکه امام رضا (ع) هم‌چون نگینی طلایی برای ایران اسلامی است، افزود: امروز نگاه همه مسلمانان به ایران و این نقطه امید و اثربخش در بیداری اسلامی دوخته شده و خطه خراسان بسیار ارزشمند است.

امام جمعه دماوند با بیان اینکه حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) بسیار رئوف و مهربان هستند، گفت: امام رضا (ع) توانستند در زمان خلافت بی‌عباس ظلم و بی‌عدالتی را از جامعه اسلامی دور کنند.

علاءالدینی با بیان اینکه امام رضا (ع) در عصر خود کارهای اثربخشی انجام دادند، تصریح کرد: ایشان خود، نقشه و طرح‌های دشمنان را در ایجاد شبهه نسبت به مقام امام هشتم در هم پیچیدند.

وی با بیان اینکه عظمت معنوی امام هشتم و تشیع پایدار به تثبیت رسیده است، بیان داشت: اینک حضور علی ابن موسی الرضا (ع) در خراسان، سبب عشق و ادارات در بین مسلمانان و فعالان بیداری اسلامی شده و در وحدت جهان اسلام بسیار مؤثر بوده است.

امام جمعه دماوند با بیان اینکه پیوند با امام هشتم و تقویت آن در قالب زیارت آن امام همام بسیار حایز اهمیت است، افزود: بازخوانی فرهنگ زیارت که از جمله کارهای فرهنگی به حساب می‌آید، می‌تواند برای تقویت اقتدار انسان‌ها بسیار مؤثر باشد.
منبع:فارس
کد مطلب: 306135
 
 


پربازدیدترین