توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
امام جمعه بوشهر:طرحهای دانش بنیان اسلامی مبنای امور پرورشی دانش آموزان قرار گیرد
سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۱
نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه بوشهر گفت: طرحهای دانش بنیان اسلامی با مدیریت جهادی متناسب با جامعه دانش آموزان باید مبنای امور پرورشی قرار گیرد.
به گزارش عرش نیوز؛آیت الله 'غلامعلی صفایی بوشهری ' روز سه شنبه در نشست با مسوولان معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: هیچگاه به جریان تربیتی نباید نگاه سیاسی کرد بلکه تربیت باید برگرفته از قرآن و ولایت باشد.

صفایی بوشهری در باره منابع انسانی درجامعه گفت: وجود ذخایر راهبردی مانند نفت و غیره بدون منابع انسانی کارآمد،نه تنها برای توسعه و پیشرفت یک نظام مؤثر نیستند بلکه باعث تهاجم بیگانه نیز می شوند.

وی گفت: آموزش و پرورش باید دارای آموزش کارآمد باشد که زمینه خودکفایی علمی، تولید و مرجعیت علمی را فراهم آورد.

امام جمعه بوشهر گفت: تربیت فرهنگی مناسب سبب می شود که شخصیت گروه هدف با یک نگاه اسلامی و انقلابی معماری شود.

وی گفت: نیروهای پرورشی افسران خط مقدم دفاع مقدس فرهنگی مقابل تهاجم فرهنگی دشمن هستند لذا این نیروها پر مسوولیت ترین افراد در نظام برای ایجاد تربیت دینی جوانان، نوجوانان و دانش آموزان هستند.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر نیز گفت: بیش از 800 معاون و مربی پرورشی و 230 مشاور تربیتی و تحصیلی برنامه های این معاونت را در سطح یکهزار و 800 آموزشگاه استان پیگیری و عملیاتی می کنند.

'سیروس فتحی' از امام جمعه بوشهر درخواست کرد تا با توجه به گستردگی مخاطبان و نقش پررنگ آموزش و پرورش در فرهنگ سازی دینی و تربیتی در میان دانش آموزان و خانواده ها در شورای فرهنگ عمومی برای افزایش سهم آموزش و پرورش از بودجه فرهنگی استان تلاش و عنایت بیشتری انجام شود.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 340632