توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار مرکزی:
ظرفیت تشکل‌های سیاسی در توسعه استان مرکزی بکار گرفته می‌شود
شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۲۱
استاندار مرکزی گفت: اگر به نظرات نخبگان و اساتید دانشگاه‌ها به عنوان رکن تصمیم ساز نگریسته شود می‌تواند ما را در دست‌یابی به راهکارهای مناسب رهنمود سازد.
به گزارش عرش نیوز؛محمدحسین مقیمی ظهر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان مرکزی با اشاره به تلاش به منظور افزایش درآمدهای داخل استان اظهار داشت: ما باید به دنبال این باشیم که با افزایش اثرات مربوط به درآمدهای داخل استانی وضعیت مالی مناسب‌تری را در استان مرکزی برقرار کنیم.

وی افزود: باید با شناسایی نقاط ضعف به سمت تقویت نقاط قوت در حرکت باشیم  و بتوانیم اثرات منفی را به میزان قابل توجهی کاهش داده و مشکلات استان را برطرف کنیم.

استاندارمرکزی تصریح کرد: در این جلسه پیشنهاد مطلوبی در راستای نقد برنامه پنجم توسعه شد که این پیشنهاد می‌تواند مقدمه مطلوبی به منظور تدوین صحیح برنامه ششم توسعه باشد.

مقیمی با اشاره به استفاده از نظرات نخبگان و اساتید دانشگاه‌ها گفت: اگر به نظرات نخبگان و اساتید دانشگاه‌ها به عنوان رکن تصمیم ساز نگریسته شود می‌تواند ما را در دست‌یابی به راهکارهای مناسب رهنمون سازد.

وی افزود: نکته بسیار ضروری و مهم استفاده از توان و ظرفیت موجود در سازمان‌های مردم نهاد است که می‌تواند به عنوان عاملی مهم و منطقی در رسیدن به توسعه مورد نظر به شمار آید.

استاندار مرکزی تصریح کرد: هرچه که برنامه توسعه استان غنی‌تر باشد پایه و اساس مستحکم‌تری برای مسیر توسعه استان گذارده ‌می‌شود و سبب می‌شود که ما در سال‌های آینده با داشته‌ها و اطلاعات بهتری به دنبال حل مشکلات باشیم.

مقیمی با اشاره به دخالت دادن تشکل‌های سیاسی در مسیر توسعه استان گفت: در این راستا تاکنون جلسات مختلفی گذاشته شده و با دعوت از افراد سیاسی استان کارگروه‌هایی را تعریف کردیم و نقطه نظرات آنان را مکتوب کردیم.

وی افزود: به بحث پژوهش و تحقیق و بالابردن کیفیت دانشگاه‌ها باید توجه ویژه‌ای شود که در واقع اهمیت‌دهی به این موضوع سبب می‌شود که وضعیت دانش و آگاهی استان در شرایط مطلوبی قرار گیرد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: توسعه استان مرکزی می‌تواند به مسائل دیگری از قبیل توجه به موضوعات صنایع غذایی و صنایع تبدیلی، توجه به شرکت‌های دانش بنیان، ورزش و امور جوانان، انرژی و تبادل برق، راه‌آهن و حمل و نقل هوایی، تامین آب مورد نیاز در بخش‌های صنعت، شرب و کشاورزی، مربوط باشد که توجه به آنها منتهی به توسعه همه جانبه استان مرکزی می‌شود.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 350433